Вікна-Одеса :: головна

Интернет-конференция:
Об основных правилах перемещения через границу исторических и культурных ценностей, растений и животных

На вопросы отвечает первый заместитель начальника Южной таможни Миндоходов
Юрий Иванович Соколов
Начало в среду, 28 августа, в 14.00. Завершение в 15.00.

Вікна-Одеса
Текущие интернет-конференции:
Архив:
Конференция помещена в архив

Ответы на вопросы:

Юрий Соколов:

Добрий день, шановні учасники Інтернет-конференції!
Одним із пріоритетів діяльності митниці є забезпечення комфортного й швидкого перетину кордону громадянами при ефективному здійсненні митного контролю, тобто при дотриманні всіх норм законодавства.
Діючим Митним кодексом визначено конкретний перелік особистих речей, які не підлягають декларуванню та звільняються від оподатковування. У кілька разів збільшена сума безмитного ввезення товарів: з 200 євро до 1000 євро - для повітряних пунктів пропуску й до 500 євро - для автомобільних, морських і залізничних. В 4 рази збільшилася норма вивозу продуктів харчування. Істотно гуманізовано адміністративне законодавство шляхом скорочення видів порушень митних правил. Стосовно історичних і культурних цінностей, рослин і тварин, то основні правила їх переміщення через митний кордон регламентуються низкою нормативних документів.
Намагатимусь відповісти на всі ваші питання конкретно й лаконічно.

Наталья:

Проконсультируйте, пожалуйста, по следующему вопросу. Я работаю в Италии. Если при въезде в Украину таможенники найдут у меня 25 тысяч евро, которые я забыла задекларировать, они заберут все деньги?

Юрий Соколов:

Відповідно статті 472 Митного кодексу України конфіскації підлягає тільки 15 000 євро, тобто сума, яка перевищує дозволених до переміщення без письмового декларування.
Звертаю Вашу увагу, що згідно розділу 2 постанови Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» Ви, як фізична особа – резидент, маєте право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на суму, що перевищує дозволений еквівалент. У Вашому випадку це 15 000 євро.

Эмилия Эльмартовна:

Мне в наследство досталась икона. Ей приблизительно 80 лет и находится она в Эстонии. Я планирую в октябре съездить в Эстонию и забрать икону с собой. Какие мне нужны документы для ее ввоза в Украину?

Юрий Соколов:

Вам необхідно мати свідоцтво на право вивезення ікони, видане відповідним органом Естонії, який забезпечує формування державної політики у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.
Статтею 21 Закону України від 21.09.1999 № 1068-XIV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» (зі змінами) передбачено, що, у разі відсутності такого свідоцтва, ікону не буде пропущено через митний кордон до встановлення її власника та одержання його доручення щодо подальшого її переміщення або використання. Таке доручення має бути підтверджене дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник культурних цінностей. У даному випадку – це консульство України в Естонії.

Иван Михайлович:

Я хочу послать своей внучке, которая живет в Англии, по почте несколько царчких серебряных монет, которые остались еще от моего дедушки. Мой сын говорит, что пересылать нельзя и что монеты заберут на таможне. Так ли это? Подскажите как сделать по закону?

Юрий Соколов:

Перш за все, Вам треба звернутися до територіальної Служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон (м. Одеса, вул. Ланжеронівська,83. Тел. (0482) 33-52-12, (0482) 33-52-13.
Служба видасть Довідку чи є монети культурною цінністю та визначить їх вартість.
Якщо монети не є культурною цінністю, Ви можете їх надіслати до Англії у міжнародному поштовому відправленні з оголошенною цінністю та обов’язковим декларуванням.
Якщо Ваші монети будуть визнані культурною цінністю, тоді необхідно дотримуватися вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 448 «Про порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України громадянами дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам’ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження»:
якщо сумарна фактурна вартість Ваших монет не перевищуватиме суму, еквівалентну 10 000 євро, їх можна надіслати до Англії на підставі свідоцтва встановленого зразка на право вивезення культурних цінностей та з обов’язковим письмовим декларуванням;
якщо визначена експертами Служби вартість буде перевищувати суму, еквівалентну 10 000 євро, Вам доведеться їх оформити у митному режимі «експорт».

Михаил:

Много лет я выращиваю кактусы. Недавно познакомился с таким же "кактусником" из Бразилии. Не возникнет ли у Ваших сотрудников, если он пришлет мне семена моего любимого кактуса Notokaktus scopa в коверте по почте?

Юрий Соколов:

Згідно п.2.27.5 наказу Міністерства аграрної політики України від 23.08.2005 № 414 «Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалізації підкарантинних матеріалів» заборнено ввезення в Україну з інших країн насіння і садивного матеріалу всіх рослин, картоплі в поштових відправленнях приватних осіб та ручній поклажі, багажі пасажирів, членів команд суден, екіпажів літаків, геліокаптерів та інших видів транспортних засобів.

владимир:

Я гражданин рф, имею вид на жительство в украине имею автомобиль зарегестрироважный в украине, как я могу вьехать на машине в рф на месяц в отпуск!

Юрий Соколов:

Ви маєте право перетинати кордон України у загальному порядку, якщо ви є власником автомобіля. У разі, якщо транспортний засіб належить іншій особі, Вам необхідно мати нотаріально завірену довіреність від власника з обов’язковим зазначенням права виїзду за межі України. Ця норма регламентується пунктами 50 та 51 постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

Вера:

Мне местный художник-автор подарил несколько картин. Дарственная надпись написана на обратной стороне картины. На каких условиях я могу вывезти эти картины за границу? Временно или постоянно.

Юрий Соколов:

Ви можете вивезти картини як тимчасово, так і постійно. Для цього Вам треба звернутися до територіальної Служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон, яка в Одесі знаходиться за адресою: вул. Ланжеронівська, 83. Тел. (0482) 33-52-12, (0482) 33-52-13, для отримання cвідоцтва на право вивезення культурних цінностей.
Ця норма регламентується пунктами 1.6 та 1.7 наказу Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 № 258 „Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України”.

Максим:

Меня интересует вопрос ввоза продуктов. Сколько можно ввезти в страну, например, колбасы, кофе, сыра?

Юрий Соколов:

Громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:
в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, — у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;
без упаковки — у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;
без упаковки — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.
Обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання регламентуються статтею 378 Митного кодексу України та відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2013 № 434.

Алла:

Хочу купить в европейском питомнике попугая породы "жако". Что мне надо предъявить на границе, чтобы без проблем ввезти птицу в Украину? Птичку покупаю для себя, облагается ли она какими-то налогами? Спасибо за разъяснение.

Юрий Соколов:

Згідно пункту 10 Порядку пропуску вантажів, підконтрольних Службі державної ветеринарної медицини, через державний кордон України, затвердженого наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 27.12.1999 № 49, Вам необхідно мати міжнародний ветеринарний сертифікат.
З огляду на те, що Ви не вказали вартість птаха, конкретної відповіді щодо митного оподаткування надати не можна. Слід зауважити,що згідно статті 374 Митного кодексу України, якщо Ви будете перетинати митний кордон України через пункт пропуску, відкритий для повітряного сполучення, то Ви будете мати змогу без оподаткування митними платежами ввезти товар (у даному випадку Ваш папуга є товаром) на суму до 1 000 євро, а якщо це буде автомобільний, річковий чи морський пункт пропуску – сума складатиме до 500 євро.

Светлана:

Добрый день! Мне вот интересно: из Египта, например, нельзя вывозить ракушки и кораллы. А из Украины что нельзя вывозить? Просто любопытно.

Юрий Соколов:

Дійсно, деякі країни забороняють вивозити предмети старовини та представників флори і фауни. Зокрема, Турція і Греція - історичні артефакти та античні старожитності, Таїланд - вироби із слонової кістки та панцира черепахи, багато видів морських раковин, необроблені корали, Шрі-Ланка – екзотичні рослини, Мадагаскар – метеликів і т.д.
В Україні діють обмеження щодо вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України окремих товарів, визначених статтею 373 Митного кодексу України. Зокрема, не допускається вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку. Також громадяни не можуть вивозити за межі митної території України товари, незалежно від їх загальної фактурної вартості, згідно з визначеним Постановою КМУ від 28.05.2012 №468 переліком. До нього входять, наприклад, як пір’я та шкури свійської худоби, так і ртуть і рідкісноземельні метали скандій та ітрій.
Порядок вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів , пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 448.

Страницы:

1234

Поступившие вопросы: