Викна-Одесса :: главная

Интернет-конференция:
Актуальные вопросы налогообложения юридических и физических лиц

На вопросы отвечает заместитель председателя ГНС в Одесской области
Наталья Ивановна Приймак
Начало в пятницу, 28 декабря, в 10.00. Завершение в 11.00.

Викна-Одесса
Текущие интернет-конференции:
Архив:
Конференция помещена в архив

Ответы на вопросы:

Admin:

В 2013 году налоговая служба Украины продолжит работу в направлении упрощения администрирования и уплаты налогов. Например, с 1 января 2013 года ставка налога на прибыль для предприятий снижена до 19 процентов, декларация будет предоставляться не ежеквартально, а раз в год. Вместе с тем, с 1 января 2013 года вводится налог на недвижимое имущество, отличное от земельного участка...

На вопросы плательщиков налогов в пятницу, 28 декабря, с 10.00 будет отвечать заместитель председателя ГНС в Одесской области Наталья Приймак.

Задать вопрос вы можете уже сейчас, заполнив форму слева. (Вопрос будет опубликован после модерации).

Ответы на присылаемые вопросы во время Интернет-конференции будут публиковаться на этой страничке.

ВНИМАНИЕ! Вопросы надо вписывать в окошко формы, а не копировать откуда-то. При копировании Ваш вопрос может не дойти (вы не увидите надпись "Спасибо за ваш вопрос").

Наталья Приймак:

Добрый день, уважаемые участники интернет-конференции!
Одним из стратегических целей работы налоговой службы Украины является внедрение эффективных и инновационных инструментов коммуникации с налогоплательщиками. Таким инструментом, популярным среди плательщиков налогов, является и сегодняшняя Интернет–конференция.
Задача налоговой службы - предоставить плательщику налогов всю необходимую организационную и консультационную поддержку. Постараюсь ответить на все Ваши вопросы.

Маша:

Как скажется на повседневной жизни налогоплательщиков очередная мудрая и жизненно необходимая "реформа" - создание Министерства доходов и сборов?

Наталья Приймак:

Концентрація всіх функцій, пов’язаних з адмініструванням податкових та митних платежів, у рамках єдиної структури – це шлях, який обрали багато провідних країн, у тому числі Великобританія, Данія, Латвія, Канада.
Вперше в історії незалежної України ми маємо у складі центральних органів виконавчої влади відомство, яке, по-перше, несе на собі всю повноту відповідальності за наповнення державного бюджету. По-друге, створено організацію, що є повноцінним регулятором інвестиційного клімату та умов ведення бізнесу з точки зору повноважень та компетенції.
Вітчизняні підприємці та іноземні інвестори відтепер мають єдиного адресата, який від імені держави відповідає за створення рівної конкуренції, поміркованого оподаткування, якісний сервіс в адмініструванні обов’язкових платежів. Наявність єдиного центру управління зробить процес прийняття рішень швидким та ефективним, і держава встигатиме реагувати на стрімкі зміни економічної кон’юнктури, актуальні тенденції, нагальні потреби платників.

Илья:

Уважаемая Наталья Ивановна. Не успеваю сменить квэд, надо уехать на время. Чем это грозит?

Наталья Приймак:

Податкова не буде штрафувати “єдинників” за несвоєчасну заміну кведа. ДПС України наголошує, що Свідоцтва платника єдиного податку, які видані у 2012 році та в яких зазначені види економічної діяльності згідно з КВЕД-2005, вважаються дійсними. Платникам не обов’язково через скасування з 31 грудня 2012 року класифікатору КВЕД-2005 терміново вносити зміни до своїх документів.
Підставою для відмови у видачі Свідоцтва платника єдиного податку на 2013 рік не може бути відсутність в облікових даних платника виду діяльності, зареєстрованого згідно з КВЕД-2010. Якщо ж спрощенець реєструється вперше, або змінює вид своєї діяльності, то у цьому випадку йому потрібно користуватися виключно класифікатором 2010.

Инна:

Может ли СПД-единоналожник, относящийся к 3-й группе, выполнять заказ за наличный расчет? Обязательны ли при расчете за выполненные работы договоры, акты выполненных работ или достаточно приходного ордера и записи в журнале?

Наталья Приймак:

По-перше, фізичній особі – підприємцю, який є платником єдиного податку на 3-й групі, можна здійснювати розрахунки за готівку. По-друге, при здійсненні діяльності за певним видом підприємницької діяльності, який відображено у Свідоцтві платника єдиного податку, необхідно ідентифікувати доходи, які отримує підприємець з цим видом діяльності. А це можна зробити тільки при наявності договорів або актів про виконані роботи. Тобто наявність цих документів обов‘язкова.

Валентина Игоревна:

Уважаемая, Наталья Ивановна, платят ли в январе и феврале 2013 г. авансовые взносы налогоплательщики,
у которых сумма дохода не превышает за 2012 год 10 млн. гривен?

Наталья Приймак:

Згідно Прикінцевих положень Податкового кодексу України, платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Віталій:

Шановна, Наталія Іванівна,
В податковій міста Котовськ на цій неділі проводились слідчі дії, з чим це повязано? Черговий плодатківець хабарник? Чому ніде не висвітлено в ЗМІ цю подію?

Наталья Приймак:

Відділом внутрішньої безпеки при ДПС в Одеській області УВБ ДПС України спільно з слідчим відділом прокуратури Одеської області в порядку розгляду заяви громадянина «К», який є одним з керівників ТОВ «А» Любашівського району Одеської області, відкрите кримінальне провадження в рамках дії Кримінально – процесуального кодексу України від 13.04.2012 року № 4651-VI за статтею 368 частиною 3 «Отримання хабара» Кримінального кодексу України.
В рамках розгляду цієї заяви затримано співробітників Любашівської міжрайонної податкової інспекції Одеської області державної податкової служби та відділу податкової міліції Котовської об’єднаної податкової інспекції Одеської області державної податкової служби, які вимагали та отримали хабар від зазначеної особи у сумі 30.000 гривень за непроведення документальної перевірки підприємства.

С 1 января 2013 года вводится налог на недвижимость. Я заканчиваю оформлять наследство (квартиру). До нового года не успел, все должно завершиться в начале января. Придется ли мне что-то доплачивать в связи с введением нового налога, если оформлять наследство и собирать документы начали месяцев пять назад?

Наталья Приймак:

Відповідно до ст..265 розділу XII ПКУ, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Ставки податку на нерухоме майно
Згідно із пп. 265.5.1 п. 265.5 ст. 265 ПКУ ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкт житлової нерухомості:
для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року – 11,47 грн. (Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2013 року встановлено в сумі 1147 грн.);
для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року – 30.97 грн..

База оподаткування
Згідно п.п.265.3.2 ст.265 ПКУ базою оподаткування є житлова площа об‘єкту житлової нерухомості.

Пільги з податку на нерухоме майно
Пунктом 265.4 статті 265 розділу XII ПКУ, передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується: а) для квартири - на 120 кв. метрів; б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Податковий період
Базовий податковий (звітний) період для сплати податку дорівнює календарному року.

Порядок обчислення суми податку
Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.
Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.
Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.
Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Строки сплати податку
Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:
фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Тобто, якщо ви будете мати після оформлення спадщини у власності один об‘єкт житлової нерухомості площею, для квартири - у розмірі, який не перевищує 120 м2, для дому – площа якого не перевищує 500 м2 – податок на нерухомість платити не потрібно.

Василий:

Наталья, что лично вы думаете о недавних намерениях сегодняшней власти, хоть Тигипко поообещал, что этого не произойдет, ввести дополнительный налог за обмен валюты? Спрашиваю вас не как руководителя ГНС, а просто как человека, который как и все ведет хозяйство, и как и все доллары в руках, я думаю, держал. Заранее спасибо за ответ.

Наталья Приймак:

Основна мета законопроекту – не стільки наповнення бюджету за рахунок нових надходжень, скільки боротьба з валютними спекулянтами й стабілізація курсу гривні. Закон також мав зменшити доларизацію економіки та створити правові передумови для зростання довіри громадян України до національної грошової одиниці.

Существуют ли методические указания по определению налоговых разниц с 2013 г. и какая существует отчетность по определению налоговых разниц?

Наталья Приймак:

Міністерством фінансів України від 11.08.2011 року №1021 затверджені зміни до положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати»). Цей наказ набирає чинності з 01.01.2013 року. Положення доповнено новим розділом "Розкриття інформації про податкові різниці.
В Положенні ( стандарті) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток» (ПСБУ17), який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 року №353 (зі змінами і доповненнями) у додатку наведені приклади відображення у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності підприємства тимчасових податкових різниць.
Оскільки облік курсових різниць перенесено на 2013 рік, а також, починаючи з 2013 року податкова звітність з податку на прибуток буде подаватися по підсумкам звітного року, облік курсових різниць буде відображатися в податковій звітності з податку на прибуток за підсумками 2013 року.

Страницы:

123

Поступившие вопросы: