Вікна-Одеса :: головна

Интернет-конференция:
Декларирование доходов граждан

На вопросы отвечает заместитель председателя ГНС в Одесской области
Наталья Ивановна Приймак
Начало в пятницу, 15 февраля, в 15.00. Завершение в 16.00.

Вікна-Одеса
Текущие интернет-конференции:
Архив:
Конференция помещена в архив

Ответы на вопросы:

Admin:

Продолжается кампания декларирования доходов граждан, полученных в течение 2012 года, которая будет длиться до 1 мая 2013 года. Подача налоговой декларации об имущественном состоянии и доходах предусмотрена Конституцией Украины и Налоговым кодексом Украины, в соответствии с которыми граждане в определённых случаях обязаны подать декларацию, а также могут реализовать своё право на получение налоговой скидки. Налоговой службой создан новый сервис, с помощью которого в этом году у граждан появилась возможность заполнять и подавать декларацию в режиме реального времени (on-line) через Интернет.

На вопросы плательщиков налогов в пятницу, 15 февраля, с 15.00 будет отвечать заместитель председателя ГНС в Одесской области Наталья Приймак.

Задать вопрос вы можете уже сейчас, заполнив форму слева. (Вопрос будет опубликован после модерации).

Ответы на присылаемые вопросы во время Интернет-конференции будут публиковаться на этой страничке.

ВНИМАНИЕ! Вопросы надо вписывать в окошко формы, а не копировать откуда-то. При копировании Ваш вопрос может не дойти (вы не увидите надпись "Спасибо за ваш вопрос").

Наталья Приймак:

Добрый день, уважаемые участники интернет-конференции!
Одним из приоритетов работы налоговой службы Украины является повышение налоговой культуры среди всех участников налогового процесса путем информирования общественности о результатах деятельности органов государственной налоговой службы, предоставления разъяснений по вопросам налогообложения, а также внедрения эффективных инструментов информационно-коммуникационного сопровождения взаимодействия с общественностью. Таким инструментом, популярным среди плательщиков налогов, является и сегодняшняя Интернет–конференция.
Задача налоговой службы - предоставить плательщику налогов всю необходимую организационную и консультационную поддержку. Постараюсь ответить на все Ваши вопросы.

Можно ли подать в этом году Декларацию о доходах за 2011 год, если там была сумма к возврату?

Наталья Приймак:

Якщо Ви маєте на увазі повернення суми податку у зв‘язку з отриманням податкової знижки, то відповідно до пп. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року N 2755-VI (із змінами та доповненнями, далі - ПКУ) якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Якщо ж причина повернення податку на доходи фізичних осіб інша, то діюче законодавство не забороняє Вам подання Декларації про майновий стан і доходи.

Никита:

Я - любитель автомобилист. Продумываю возможность перевода своей машины на биодизель или сжиженный газ. Прочел, что если я это сделаю то смогу получить возврат затраченных денег. Хотелось бы знать, какие для этого нужны документы?

Наталья Приймак:

Згідно з пп. 166.3.7 п. 166.3 ст. ПКУ, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
Відповідно до пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
При цьому, процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема, для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2010 N 607, відповідно до якої після переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження (заяві про проведення оцінювання). За результатами такого оцінювання видається сертифікат відповідності для переобладнаних автобусів та акт технічної експертизи або сертифікат відповідності для інших транспортних засобів, що переобладнані.
Отже, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Анатолий:

Какую финансовую отчетность можнопредоставлять по Интернету? Какое подтверждение получения этой отчетности получает плательщик?

Наталья Приймак:

На даний час, платник податків має право подати органу ДПС фінансову звітність (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал, баланс суб’єкта малого підприємництва) в електронній формі.
У разі подання платником податків фінансової звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку йому будуть надсилатися перша та друга квитанції.

Марина:

Я студентка. Отримувати податкову знижку буду вперше. Будь ласка, які документи, крім декларації про доходи, мені необхідно подати в податкову, щоб отримати податкову знижку?

Наталья Приймак:

Відповідно до ст. 166 ПКУ платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.
До даного переліку включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абз. першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2012 році – це 1500 грн.), в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня 2013 року (пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
Оригінали зазначених у пп. 166.2.1 ПКУ документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (пп. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
На вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов'язані пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (пп. "в" п. 176.1 ст. 176 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу органу ДПС, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення); тощо.
Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкового органу копії зазначених документів.

Костя:

Если я подам декларацию когда смогу получить возврат налоговой скидки?

Наталья Приймак:

Відповідно до п. 179.8 ст. 179 розділу IV ПКУ сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Ирина:

Уважаемая Наталья Ивановна, до какого числа физлицо вправе обратиться в налоговую инспекцию с просьбой предоставить разъяснения относительно заполнения Декларации о доходах за 2012 год?

Наталья Приймак:

Відповідно до п.179.10ст.179 ПКУ платник податку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, має право звернутися з запитом до відповідного органу державної податкової служби з проханням надати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації, а орган державної податкової служби зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

А. С.:

Наталья Ивановна, кто может не декларировать доходы за 2012 год?

Наталья Приймак:

Згідно з п. 179.4 ст. 179 р. IV ПКУ, платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених р. IV ПКУ.
Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом.

Ольга Савельевна:

Наталья Ивановна, разъясните, пожалуйста, в каких случаях разрешено отпускать товар со склада без расходной накладной с заполнением только товарно-транспортной накладной?

Наталья Приймак:

Шановна Ольго Савеліївно! За зверненням платників податків контролюючі органи надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства та в межах своєї компетенції (ст. 52 Податкового кодексу України).
Згідно п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Кодексу.
Згідно статті 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Згідно р. І Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу від 14.10.1997 р. № 363, товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Документальне оформлення операцій руху запасів визначено у п.3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 10.01.2007 №2.
Зокрема, вибуття запасів для реалізації (крім товарів в роздрібній торгівлі) оформлюється товарно-транспортною накладною або накладною-вимогою на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів, яку виписує уповноважена особа на основі господарського договору, дозволу керівника або іншої уповноваженої особи.
Вибуття проданих за готівку товарів відображається у товарному звіті матеріально відповідальної особи.
Вибуття готової продукції на підприємствах ресторанного господарства оформлюється актом про реалізацію готових виробів.
Продаж товарів, прийнятих на комісію, оформлюється реєстром реалізованих товарів.
Вибуття запасів безоплатно оформлюється накладною-вимогою на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів або товарно-транспортною накладною.

Страницы:

1234

Поступившие вопросы: