10.02.2023
ДТЕК: внаслідок російської атаки пошкоджено чотири теплоелектростанції, постраждали енергетики
Внаслідок чергової масованої атаки російських терористів, через нічні та денні обстріли 10 лютого пошкоджено чотири теплостанції ДТЕК Енерго, є постраждалі серед енергетиків.
Про це повідомили сьогодні в компанії.
За оперативною інформацією, поранення отримали двоє працівників отримали поранення. Їм оперативно надали медичну допомогу.
Внаслідок обстрілу серйозно пошкоджено обладнання ТЕС. Після закінчення атаки енергетики оперативно почали ліквідацію її наслідків. Задля безпеки на об’єктах знаходяться тільки критично необхідні співробітники, інші працюють у віддаленому режимі.
У вересні - лютому енергетичні підприємства ДТЕК Енерго були атаковані 27 разів. 28 енергетиків були поранені, троє загинули.
Вранці Національна енергетична компанія "Укренерго" проінформувала, що в ході 14-ї масованої терористичної атаки на енергосистему України "на жаль, маємо влучання на декількох об’єктах високовольтної інфраструктури в східному та західному, південному регіонах, що призвело до перебоїв з електропостачанням у деяких областях. Крім того, вночі росіяни атакували енергетичну інфраструктуру дронами та ракетами, спрямовуючи їх на електростанції та об’єкти системи передачі".
Також повідомляється, що для мінімізації можливих наслідків атаки та збереження енергосистеми НЕК вдалася до необхідних превентивних заходів, застосовуються аварійні відключення.
За попередніми даними, які навів міністр енергетики Герман Галущенко, російськими ракетами та дронами пошкоджено об’єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в шести регіонах. Найскладнішою посадовець назвав ситуацію у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях.
"Завдяки успішній роботі ППО та завчасним технічним заходам вдалось зберегти цілісність енергосистеми України. Енергетики працюють нон-стоп над відновленням енергопостачання", ‒ зазначив міністр.
Черговий масований ракетний удар по території України було вчинено з російських літаків стратегічної авіації та морських ракетоносіїв. Наразі відомо, що
Нагадаємо, до сьогодні енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, в які наразі фіксується найбільший дефіцит електроенергії.
10.02.2023
Два російські "Калібри" перетнули повітряний простір Молдови та Румунії, ‒ Головнокомандувач ЗСУ
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю