09.02.2023
ДТЕК: в Одеській області тестують нові графіки відключень
Енергетикам вдалось полагодити частину енергообладнання Одещини, що дозволяє розпочати тестову роботу нових графіків стабілізаційних відключень. Про це повідомили сьогодні у ДТЕК Одеські електромережі.
Уточнюється, що відтепер споживачі будуть розділені на шість груп. В повідомленні зазначається, що це "дозволить забезпечити справедливість та почерговість подачі світла всім мешканцям Одещини".
В компанії запевняють: "Енергетики та місцева влада роблять все необхідне, щоб ситуація стабілізувалась і в Одесі та Одеському районі з наступного тижня запрацювали чіткі і зрозумілі графіки відключень". А також попереджають, що перші кілька днів графіки працюватимуть у тестовому режимі, триватиме перевірка робочого стану енергосистеми. Тому можливі неточності.
На оновлених графіках білим кольором виділяються періоди, коли світло є; сірим – коли світла немає (заплановані відключення, аби збалансувати енергосистему та запобігти аваріям); світло-сірим – можливі включення (світло буде подаватись, якщо знижуватиметься дефіцит електроенергії та навантаження на електромережі. В ці періоди рекомендується не користуватися ліфтами).
Важливо пам’ятати: за появи світла після відключення електроприлади потрібно вмикати по черзі. Це допоможе уникнути аварій через перевантаження електромереж та зберегти світло у вашому та сусідніх будинках.
Одесити та жителі області можуть дізнатись графік відключень за своєю адресою на сайті
Як раніше повідомлялося, на Одещині, де триває ліквідація наслідків масштабної аварії у високовольтній мережі,
08.02.2023
"Люстрова церемонія": в Одеській опері повернулись на своє місце дві з половиною тонни краси
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю