07.07.2022

На острові Зміїний встановлено прапор України (фото, відео)

На звільненому від російських окупантів острові Зміїний (селище Біле, Ізмаїльського району Одеської області) встановлено Державний прапор України.

Як повідомило сьогодні Оперативне командування «Південь», українські спецпризначенці виконали завдання по зачистці острова. Підтверджено знищення близько 30 одиниць ворожої техніки, виявлено покинуту амуніцію і суцільні руїни, як звичний слід «руського миру».

Як символ Перемоги і відродження з цих руїн, українські військові встановили і закріпили прапор України, який був доставлений на острів раніше.

На прапорі – текст: «Пам'ятай, "русский военный корабль", острів Зміїний – це Україна!» і підпис начальника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка.

Нагадаємо, окупація острова тривала 126 днів. І саме тут, на цьому клаптику України, на самому початку повномасштабного вторгнення росіяни почули вікопомне напучування про маршрут, за яким мають йти російські військові кораблі (та й вся країна-терорист разом із ними).

Про те, що окупанти змушені були залишити острів, який намагалися перетворити на плацдарм контролю за північно-західною частиною Чорного моря та нападу на українських південь (зокрема, на Одесу), стало відомо 30 червня. До того тривала військова операція з очищення Зміїного від ворога.

Втім, удари по окупантах на острові українські сили наносили й раніше, використовуючи авіацію, артилерійські системи, безпілотні літальні апарати. Це коштувало росіянам втрат в живій силі та техніці – зокрема, десантних катерів, гелікоптера, кількох одиниць ЗРК «ТОР» та ЗГРК «Панцир», а також – рятувально-аварійного судна «Василий Бех». В районі Зміїного «упокоївся» і флагман ворожого Чорноморського флоту – ракетний крейсер «Москва». Докладніше про це – читайте тут.

Врешті, не витримавши потужного вогневого натиску, окупанти втекли, залишивши за собою пожежу (завершуючи екстрену евакуацію особового складу, вони знищували військову техніку, документацію та майно).

У російському міністерстві оборони втечу своїх військових з українського острова одразу поспішили представити як «жест доброї волі» країни-агресорки. Це, втім, аж ніяк не завадило окупантам знову намагатися атакувати український острів – зокрема, фосфорними бомбами (чого вартує «добра воля» росіян та «правдивість» їх заяв, відомо вже всім).

Фото, відео: Оперативне командування «Південь», Одеська обласна військова адміністрація.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки

РђРЅРѕРЅСЃРё

Кураторська екскурсія «Багатогранний Геннадій Гармидер. Живопис, графіка»

Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила»

Загружается...