01.07.2022

Війська РФ обстріляли Зміїний фосфорними бомбами

Російські військові обстріляли острів Зміїний фосфорними бомбами. Про це сьогодні ввечері повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

Ілюстративне архівне фото

Ілюстративне архівне фото

«Керівництво збройних сил РФ не дотримується навіть власних заяв, які декларують «жест доброї волі». Сьогодні близько 18:00 з аеродрому Бельбек пара літаків Су-30 ВКС ЗС РФ двічі нанесла авіаційний удар фосфорними бомбами по острову Зміїний, де нібито «завершили виконання завдань».

Усім, хто говорить про домовленості з Росією, варто знати ці факти. Єдине, в чому противник послідовний, це незмінна «влучність» нанесення ударів», – сказано в повідомленні Головнокомандувача на його ФБ-сторінці, де опубліковано й відео, що демонструє цю «влучність».

Нагадаємо: напередодні, 30 червня, стало відомо, що українські Сили оборони очистили Зміїний від російських агресорів. Не витримавши потужного вогневого натиску, окупанти втекли, залишивши за собою пожежу (завершуючи екстрену евакуацію особового складу, вони знищували військову техніку, документацію та майно). У російському міністерстві оборони втечу своїх військових з українського острова одразу поспішили представити як «жест доброї волі» країни-агресорки.

Докладніше про це – читайте тут.

Навіщо знадобилося бомбардувати острів, залишений «з доброї волі», не повідомляється.

Додамо: фосфорні бомби за міжнародними угодами заборонені до використання. Однак, в ході повномасштабного російського вторгнення в Україну зафіксовано випадки застосування агресором таких боєзапасів.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...