01.07.2022

Війська РФ обстріляли Зміїний фосфорними бомбами

Російські військові обстріляли острів Зміїний фосфорними бомбами. Про це сьогодні ввечері повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

Ілюстративне архівне фото

Ілюстративне архівне фото

«Керівництво збройних сил РФ не дотримується навіть власних заяв, які декларують «жест доброї волі». Сьогодні близько 18:00 з аеродрому Бельбек пара літаків Су-30 ВКС ЗС РФ двічі нанесла авіаційний удар фосфорними бомбами по острову Зміїний, де нібито «завершили виконання завдань».

Усім, хто говорить про домовленості з Росією, варто знати ці факти. Єдине, в чому противник послідовний, це незмінна «влучність» нанесення ударів», – сказано в повідомленні Головнокомандувача на його ФБ-сторінці, де опубліковано й відео, що демонструє цю «влучність».

Нагадаємо: напередодні, 30 червня, стало відомо, що українські Сили оборони очистили Зміїний від російських агресорів. Не витримавши потужного вогневого натиску, окупанти втекли, залишивши за собою пожежу (завершуючи екстрену евакуацію особового складу, вони знищували військову техніку, документацію та майно). У російському міністерстві оборони втечу своїх військових з українського острова одразу поспішили представити як «жест доброї волі» країни-агресорки.

Докладніше про це – читайте тут.

Навіщо знадобилося бомбардувати острів, залишений «з доброї волі», не повідомляється.

Додамо: фосфорні бомби за міжнародними угодами заборонені до використання. Однак, в ході повномасштабного російського вторгнення в Україну зафіксовано випадки застосування агресором таких боєзапасів.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300