04.12.2023

Український коридор: 200 суден експортували 7 мільйонів тонн вантажів з портів Великої Одеси

З 8 серпня встановленим ВМС ЗСУ українським морським коридором з портів Великої Одеси (Одеський, Південний, Чорноморський) було експортовано понад 7 млн. тонн вантажів.

З них майже 5 млн. тонн склала продукція українських аграріїв.

Про це повідомив сьогодні віцепрем'єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Посадовець також проінформував, що за вказаний період цим коридором на вихід з портів пройшло 200 та на вхід – 226 суден.

Сьогодні в портах Одеса, Чорноморськ та Південний під завантаженням знаходиться 31 судно, ще 30 слідують коридором в обидва боки.

Нагадаємо: 22 липня 2022 року в Стамбулі за пропозиції ООН Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Зі свого боку угоду із ООН та Туреччиною як гарантами «Зернової ініціативи» підписала російська сторона (Україна жодних паперів з Росією напряму не укладала).

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси (Одеський, Чорноморський, Південний), які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, що знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Загалом з 1 серпня 2022 року, коли по Зерновому коридору вийшло перше судно, до 45 країн світу було експортовано понад 33 млн тонн продукції українських аграріїв.

Нагадаємо також: протягом фактично усього часу дії угоди процес гальмувався, а потому був заблокований через дії росіян, які всіляко намагалися зірвати реалізацію Ініціативи, перешкоджаючи судноплавству та вільному доступу продовольства на світові ринки.

В липні 2023 року РФ заявила, що виходить з Ініціативи і значно посилила терор цивільного судноплавства, вдавшись до численних ракетно-дронових ударів по портах Великої Одеси та Подунав'я. Мета цих дій агресора, якому не вдалося влаштувати повну блокаду України з моря, – руйнація портової інфраструктури та знищення запасів зерна.

Попри це розпочав роботу новий морський коридор, яким до українських портів ідуть іноземні судна. Він вже не має статусу й обмежень зернового, працює без ООН, Туреччини і тим більш без Росії. Його функціонування стало можливим завдяки Силам оборони України та успішним діям українських захисників на Чорному морі.

Фото Адміністрації морських портів України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300