08.05.2023

Росія фактично зупинила «Зернову ініціативу», – Міністерство інфраструктури

Росія в черговий раз фактично зупинила «Зернову ініціативу», відмовившись реєструвати судна на вхід та проводити їх інспекції. Про це заявило сьогодні Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Нагадаємо: 22 липня 2022 року в Стамбулі за пропозиції ООН Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Зі свого боку угоду із ООН та Туреччиною як гарантами «Зернової ініціативи» підписала російська сторона.

18 березня 2023-го у Міністерстві інфраструктури повідомили, що дію документу подовжено ще на 120 днів.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси (Одеський, Чорноморський, Південний), які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

За умовами Ініціативи, судна, задіяні в рейсах по «зерновому коридору», мають проходити перевірку Спільного координаційного центру, в якому представлено усіх учасників угоди. Процедура передбачає щоденне погодження всіма сторонами плану інспекцій як на вихід, так і на вхід. Однак, заявляють в Мініфраструктури, деструктивна політика Росії унеможливлює складання інспекційного плану.

Станом на сьогодні, 8 травня, на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 90 суден, з яких 62 – це ті, що йдуть під завантаження до українських портів. Інспекції як вхідного, так і вихідного флоту призупинені.

Загалом експорт української агропродукції «зерновим коридором» у квітні не дотягнув і до 3 млн. тонн.

Як раніше неодноразово наголошувалося, процес було загальмовано через дії росіян, які намагаються блокувати, а то й зірвати реалізацію Ініціативи, перешкоджають судноплавству та вільному доступу продовольства на світові ринки.

«Україна категорично не приймає намагання Росії зупинити реєстрацію та інспектування вхідного флоту, які мають відбуватися з огляду на працюючу Ініціативу. Очікуємо на позицію партнерів, ООН та Туреччини», – наголошується в повідомленні Міністерства.

Фото (архів) з Офіційного сайту Одеси.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...