03.08.2022

З позивним «Професор»: в Одесі СБУ затримала ворожого агента

Співробітники Служби безпеки викрили та затримали членів міжрегіональної агентурної мережі російських спецслужб, яка забезпечувала ворога інформацією про військові та стратегічні об’єкти по всій Україні.

Про це повідомило сьогодні управління СБУ в Одеській області.

Керівником виявився мешканець Одеси. Він був завербований ФСБ РФ і отримав псевдонім «Професор».

На виконання завдань російської спецслужби фігурант створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, залучивши до неї мешканців інших регіонів, які отримували грошову винагороду.

Таким чином, він став резидентом, який підшукував для ФСБ потенційну агентуру, готову виконувати завдання зі збору інформації та корегування вогню.

Російську спецслужбу цікавила інформація щодо дислокації центрів прийняття рішень і стратегічних об’єктів критичної інфраструктури в регіонах України.

У ході проведення спецоперації СБУ задокументувала факти отримання та відпрацювання «Професором» завдань щодо збору розвідінформації про:

– сили протиповітряної оборони та протикорабельних комплексів і артилерії в Одеській області;
– укріплення та специфіку об’єктів СБУ в Одеській області та ОК «Південь»;
– суспільно-політичну обстановку в Одесі.

Також задокументовані факти неодноразового отримання грошової винагороди, відео та фотозйомки місць розташування військових підрозділів, для чого «Професор» за кошти ФСБ придбав спеціальний гаджет.

Спецпризначенці СБУ затримали «Професора» на «гарячому» - при дорозвідці навколо Одеської військової адміністрації.

Також уже затриманий один з агентів цієї мережі в Івано-Франківській області.

Від свого куратора з ФСБ він отримав доручення зібрати дані щодо:

– місць розташування на території області військових об'єктів;
– переміщення військової техніки ЗСУ в напрямку фронту;
– місцезнаходження і режиму блокпостів;
– розташування і діяльності регіональних «центрів прийняття рішень».

Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада) та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Слідчі дії тривають. Встановлюється все коло осіб, причетних до цієї мережі, і вчиняються заходи для їх притягнення до відповідальності.

Викриття та знешкодження мережі здійснювали співробітники СБУ в Одеській та Івано-франківській областях під процесуальним керівництвом Одеської та Івано-Франківської обласних прокуратур.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...