23.07.2022

Атака росіян на Одеський порт: постраждав Художній музей

Через сьогоднішню ракетний удар російських агресорів по Одесі постраждав Одеський національний художній музей. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Архівне фото

Архівне фото

Вибухова хвиля пошкодила вікна в музейній будівлі. На щастя, постраждалих немає, музей негайно розпочав ремонтні роботи.

Міністр підкреслив, що цим ударом РФ «поставила під загрозу історичний центр Одеси, включений до Попереднього списку світової спадщини ЮНЕСКО».

Олександр Ткаченко наголосив, що Одеса – «єдине місто в Україні, яке зберегло містобудівну структуру багатонаціонального портового міста, характерну для кінця 18-19 століть, що, крім українців, відображає вплив численних спільнот – єврейської, грецької, італійської, французької, болгарської, вірменської та багатьох інших».

Міністр також зазначив, що портова частина Одеси, за оновленою версією номінаційного досьє, що незабаром буде подане Україною до ЮНЕСКО, входитиме до буферної зони об‘єкту Всесвітньої спадщини. Порт розташований впритул до ключових об‘єктів культурної спадщини, розташованих в історичному центрі Одеси.

«Я вкотре закликаю UNESCO та міжнародну спільноту зробити все можливе щоб зупинити удари Росії по мирних містах України та знищення культурної та природної спадщини. Росія не має права бути членом ЮНЕСКО, а тим паче головувати в Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – заявив Олександр Ткаченко.

Докладніше про сьогоднішню ракетну атаку читайте тут.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300