21.07.2022
Наживався на біженцях: на Одещині затримали підозрюваного в шахрайстві
На Одещині поліція затримала підозрюваного в шахрайстві: 24-річний мешканець Білгород-Дністровського району наживався на біженцях. Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні відомства.
Кіберполіцейські встановили, що фігурант підшукував в телефонних месенджерах волонтерські групи і розміщував у них завідомо неправдиві оголошення про надання послуг перевізника. Молодик запевняв, що перевозить по країні громадян з Херсона, Дніпра, Мелітополя, Бердянська, Маріуполя та інших куточків держави. Але для бронювання місця в автобусі треба було скинути на банківську картку завдаток.
У такий спосіб підозрюваний ошукав двох чоловіків та жінку з Дніпра, Маріуполя й Одеси. Потерпілі звернулися з заявами до правоохоронних органів. Кажуть, що заплатили шахраєві по п’ятсот, тисячі та дві тисячі гривень, після чого він їх заблокував.
Із залученням слідчих Білгород-Дністровського районного відділу поліції злочинну діяльність фігуранта задокументували. Як речові докази в нього вилучили мобільний телефон з листуванням про домовленості з клієнтами та банківські картки, на які перераховувались гроші.
Зараз слідство встановлює, чи є ще люди, яких ошукав цей молодик. Йому ж слідчі оголосили підозру за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України. Передбачене законом покарання – до восьми років позбавлення волі.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю