21.07.2022

ОК «Південь»: з Чорного моря Україні загрожують два ворожі кораблі з 16-ма «Калібрами»

В Чорному морі помірним штормом захитуються, але продовжують нести загрозу ракетного удару два ворожі кораблі, споряджені 16-ма ракетами типу «Калібр», і один великий десантний корабель.

Наслідки ракетного обстрілу. Миколаїв

Наслідки ракетного обстрілу. Миколаїв

Про це повідомляє в денному оперативному зведенні Оперативне командування «Південь».

Військові також інформують, що поточна обстановка в операційній зоні стабільно напружена, але контрольована. Ворог продовжує ведення оборонних дій, намагається укріплювати свої позиції на рубежах оборони.

Протягом ночі російські терористи реактивними системами залпового вогню «Смерч» обстрілювали Миколаївщину. Обстрілів зазнало с. Широке Широківської громади. Внаслідок потрапляння в житловий будинок є один загиблий. Також влучання були за межами населених пунктів громади.

Ще декілька населених пунктів Баштанського району були обстріляні. Частина снарядів залишилася не розірваною. Інформація щодо постраждалих та пошкоджень уточнюється.

Продовжуються обстріли території та прилеглих населених пунктів Березнегуватської громади. Інформація щодо постраждалих відсутня. Дані щодо руйнувань житлових будинків уточнюється.

По Миколаєву російські окупанти випустили сім ракет С-300. Влучили в промислові підприємства, пошкодивши їх виробничі потужності, АЗС, газогін та склад з гуманітарними вантажами – продукти, товари першої необхідності, що готувалися до відправки на окуповані території. Постраждало троє цивільних працівників одного з підприємств. Рятувальними службами оперативно ліквідовані займання, що виникли внаслідок обстрілів.

Опівночі ворог вкотре атакував десятьма реактивними снарядами «Граду» Нікопольський район на Дніпропетровщині. На місці обстрілу працюють піротехніки, шукають і знешкоджують боєприпаси, що не здетонували. На щастя, обійшлося без жертв і руйнувань.

На світанку наша авіація винищувачем і парою гелікоптерів нанесла два удари по скупченням ворожої сили і техніки в районі Великої Олександрівки й Ольгиного. Втрати ворога дорозвідуються.

Як раніше повідомлялося, напередодні українськими силами нанесено 10 авіаційних ударів по ворогу: з них три – гелікоптерних і сім – із застосуванням бомбардувальників та літаків штурмової авіації.

П'ять разів уражено ворожі опорні пункти, три рази – скупчення живої сили та техніки на Херсонщині, двічі влучено в склади боєприпасів на Миколаївщині і Херсонщині.

Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 200 вогневих завдань, в результаті чого вороже військо втратило 111 рашистів, гаубицю «Мста-Б», дві самохідні артилерійсько-мінометні установки «Нона-С», безпілотний літальний апарат типу «Елерон», 13 одиниць броньованої та іншої автомобільної техніки.

Підтверджено знищення командного і командно-спостережного пункту, ще шести складів з боєприпасами в Херсонському, Бериславському і Каховському районах.

На Одещині продовжує діяти обмеження щодо відвідування узбережжя, пляжних зон та використання морських прибережних вод.

«Не наражайте себе на небезпеку, пам’ятайте про мінну загрозу та необхідність дотримуватися алгоритму дій під час повітряної тривоги. Не піддавайтесь паніці і впливу інформаційних вкидів, які ворог влаштовує для дестабілізації нашого морально-психологічного стану. Будьте пильні та свідомі», – закликає Оперативне командування «Південь».

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...