30.06.2023

Сьогодні ‒ річниця звільнення від російських окупантів острова Зміїний

«Рівно рік тому, 30 червня, Сили безпеки та оборони визволили острів Зміїний від російських окупантів. Дякую всім, хто захищає Україну», – таким повідомленням відзначив прикметну річницю Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

А в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили: «Повернення державного синьо-жовтого прапора на Зміїний ‒ славетна, без жодних гіпербол, віха в історії нашої держави і армії. ГУР, усі наші воїни, горді бути серед тих, хто планував та здійснював складну, багаторівневу, сповнену величезних ризиків спецоперацію.

🔸Деокупація Зміїного зірвала зухвалі плани агресора позбавити Україну статусу морської держави.

🔸Ватажки московської диктатури самовпевнено вважали, ніби їхній чорноморський флот ‒ залізна рука, що вхопила й тримає божу бороду. Українські воїни відсікли цю іржаву конструкцію по лікоть.

🔸 Спецпризначенці ГУР МО України та Центру спецоперацій «А» СБУ, авіатори Повітряних сил та моряки Військово-морських сил ЗСУ, вояки Державної прикордонної служби України, військові інженери, оператори «Байрактарів» ‒ усі продемонстрували найвищу міру злагодженості та звитяги.

🔸 Вільний Зміїний ‒ запорука спокою в західній частині Чорного моря, гарантія морської логістики, що є елементом економічної стабільності в Україні та продовольчої безпеки у світі.

🔸 Вільний Зміїний ‒ символ важкої, але перемоги. Так буде й з усіма іншими тимчасово окупованими українськими землями.

🔸 З честю згадуємо наших Воїнів, які полягли на Зміїному ‒ поруч з руїнами храму легендарного Ахілла, місці кривавих битв, острові кам’яної сили волі та мужності.

Слава Україні!»

На честь річниці успішної операції із звільнення Зміїного «Укрпошта» випустила поштові марки «Головне управління розвідки Міністерства оборони України» серії «Слава Силам оборони і безпеки України!». Спецпогашення відбулося за участі начальника ГУР Кирила Буданова. В повідомленні «Укрпошти» зазначається, що «марки містять благодійну складову»: зібрані кошти планується скерувати на придбання морського дрона українського виробництва.

Нагадаємо: окупація острова тривала 126 днів. І саме тут, на цьому клаптику України, на самому початку повномасштабного вторгнення росіяни почули вікопомне напучування про маршрут, за яким мають йти російські військові кораблі (та й вся країна-терорист разом із ними).

Про те, що окупанти змушені були втікати з острова, який намагалися перетворити на плацдарм для контролю за північно-західною частиною Чорного моря та для нападу на українських південь (зокрема, на Одесу), стало відомо 30 червня 2022 року. Доти тривала військова операція з очищення Зміїного від ворога.

Удари по окупантах на острові українські сили наносили, використовуючи авіацію, артилерійські системи, безпілотні літальні апарати. Це коштувало росіянам втрат в живій силі та техніці – зокрема, десантних катерів, гелікоптера, кількох одиниць ЗРК «ТОР» та ЗГРК «Панцир», а також – рятувально-аварійного судна «Василий Бех». В районі Зміїного «упокоївся» і флагман ворожого Чорноморського флоту – ракетний крейсер «Москва». Докладніше про це – читайте тут.

Врешті, не витримавши потужного вогневого натиску, окупанти втекли, залишивши за собою пожежу (завершуючи екстрену евакуацію особового складу, вони знищували військову техніку, документацію та майно).

7 липня українські спепризначенці провели зачистку Зміїного і встановили на ньому Державний прапор України. Про те, як це відбувалося, розповіли в командуванні Сил спеціальних операцій ЗС України, наголосивши, що група українських воїнів, виконавши завдання, в повному складі, неушкодженою, повернулася на базу.

Про перебіг та деталі потужної військової операції зі звільнення від російських окупантів українського острова Зміїний читайте тут.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300