30.06.2023

Коронавірусний карантин скасовано: Одеська інфекційна лікарня переходить до роботи у звичайному режимі

З 1 липня Одеська міська клінічна інфекційна лікарня переходить до звичайного режиму роботи. Саме цього дня в Україні завершується дія карантину та режиму надзвичайної ситуації, запроваджених у зв’язку з пандемією COVID-19.

Наразі на території лікарні тривають ремонтні роботи в дитячому корпусі. Про це повідомив мер Геннадій Труханов, зазначивши, що фактично від старої будівлі залишилися тільки тримальні конструкції. Було зроблено повне перепланування та, за аналогією із вже відремонтованими корпусами, побудувані напівбокси, як того вимагають сучасні норми.

«З 2016 року в лікарні було зроблено капремонт корпусів, відкрито власну лабораторію, оновлено приймальне відділення. Її оснащено генераторами, кріоциліндрами, кисневою станцією та сучасним обладнанням. І сьогодні ми продовжуємо надавати кваліфіковану медичну допомогу одеситам та мешканцям області» ‒ додав міський голова.

Карантин через COVID-19 в Україні було введено в березні 2020 року. Про його скасування на засіданні уряду 27 червня повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«З 1 липня завершуємо дію карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу. COVID-19 став для українців важким випробуванням. Усі наші рішення весь цей час були спрямовані на те, аби зберегти життя людей», – заявив голова уряду, наголосивши, що під час пандемії українські служби відпрацювали механізми реагування, які стали в нагоді під час повномасштабної війни.

Він також подякував українським медикам, які тепер «не менш героїчно допомагають захисникам та цивільним в умовах повномасштабної війни».

Раніше, на початку травня, Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що більше не розцінює COVID-19 як глобальну надзвичайну ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак, як зазначив генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреїсус. це не означає, що загроза поширення хвороби минула. «За три роки COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша – щонайменше 20 мільйонів», – додав очільник ВООЗ.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300