07.02.2023

Від завтра одеські дитсадки працюватимуть в звичайному режимі, в школах – триватимуть канікули

Завтра, 8 лютого, одеські дитячі садочки, що працюють очно, повертаються до звичайного графіку роботи. Про це повідомила сьогодні директорка муніціпального департаменту освіти Олена Буйневич.

Вона зазначила, що діти будуть забезпечені харчуванням: приготування і доставку організовано з тих закладів, де є світло.

Стосовно ж шкіл очільниця департаменту проінформувала, що вимушені канікули триватимуть до кінця тижня. Очні заняття за рішенням адміністрації розпочнуть ті заклади, в яких є електропостачання. Про ситуацію в конкретній школі батьків мають повідомити в самому закладі освіти.

Нагадаємо, на незаплановані канікули школи відправили через критичну ситуацію із енергозабезпеченням міста.

26 січня внаслідок масованої ракетної атаки російських терористів було зруйновано дві підстанції та суттєво пошкоджено високовольтні лінії.

3-го та 4 лютого сталися дві масштабні аварії на ключовій підстанції "Укренерго", яка живила Одесу та Одеський район. В суботу без електрики залишились понад 500 тис. абонентів. За добу вдалося відновити енергопостачання більш ніж 200 тис. із них. Станом на неділю в Одесі та Одеському районі дуже обмежено світло мали 280-290 тис. абонентів. Сьогодні тривають аварійні відключення. Енергетики працюють над резервними схемами живлення.

Нагадаємо також: голова правління Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький на брифінгу в Одесі наголосив, що через російські ракетні та дронові атаки обладнання, яке є в області та в Україні в цілому, зазнало великого навантаження. Значну частину після ворожих ударів відновили, однак устаткування, яке було декілька разів пошкоджене, вичерпало свій технічний ресурс. Тож наслідки серії російських атак даються взнаки не лише безпосередньо під час влучань, а й через деякий час після цього, пояснив голова правління НЕК.

Тим часом в область звозять генератори для заживлення критичної інфраструктури – від Держслужби з надзвичайних ситуацій, ДТЕК, міністерства енергетики. До них перепідключають низку соціально важливих об’єктів (котельні, водоканалізаційні, насосні станції тощо). Так енергетики розвантажують мережу, щоб вивільнену потужність спрямувати на потреби побутових споживачів.

У Національній енергетичній компанії "Укренерго" сьогодні повідомили: в разі, якщо російські терористи не вдадуться до нових атак, на вихідні очікується повернення до графіків планових відключень, які діяли до 4 лютого.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300