01.07.2022

Ракетний удар по Сергіївці: загинула 21 людина

Внаслідок чергового воєнного злочину російських агресорів – нічного ракетного обстрілу курортного селища Сергіївка (Білгород-Дністровський район, Одеська область) – загинула 21 людина.

Такі дані наводить Оперативне командування «Південь».

Ракетний удар окупанти завдали в ніч на 1 липня з акваторії Чорного моря літаками стратегічної авіації Ту-22, спорядженими крилатими ракетами Х-22.

Ворог влучив в багатоквартирний житловий будинок і базу відпочинку «Годжі», третя ракета впала в полі за населеним пунктом. В багатоповерхівці загинули 16, на базі відпочинку – п'ятеро мирних мешканців, серед яких дитина.

За інформацією управління освіти Білгород-Дністровської міської ради, це Дмитро Рудницький, учень сьомого класу Академічного ліцею Білгорода-Дністровського (22 серпня хлопчику виповнилося б 12 років). На базі працювали його батьки, він був з ними. Мати дитини загинула разом з сином, а за життя батька наразі борються лікарі.

Департамент освіти й науки Одеської облдержадміністрації із сумом повідомив, що в багатоквартирному будинку загинув освітянин Володимир Чолак, вчитель фізичної культури Сергіївського ліцею. Разом із Володимиром Михайловичем під уламками знайшли тіла його сина і дружини.

В числі жертв російських вбивць – засновник та керівник дитячої футбольної школи «Атлетик» Олександр Шишков. Останній запис на його ФБ-сторінці датований 29 червня: «Продовжуємо тренуватися в Сергіївці й готуватися до турніру "Акерманська фортеця"»…

38 мешканців Сергіївки отримали поранення та травми різного ступеню важкості, серед них шестеро дітей, одна вагітна жінка. Всі госпіталізовані. Одна дитина у важкому стані. З-під завалів врятовано вісім людей (в тому числі – троє дітей).

Серед загиблих внаслідок російської терористичної атаки – співробітник Дитячого реабілітаційного центру, що належить Республіці Молдова. А в числі поранених – п'ятеро його колег.

Про це повідомила у Facebook міністерка охорони здоров'я Молдови Алла Немеренко. Сам центр не постраждав – там лише вибило шибки в котельній. Люди ж мешкали в зруйнованій багатоповерхівці.

«Ці мирні люди зробили дні дітей Молдови кращими, вони дбали про їх реабілітацію з великою любов’ю та відданістю, і ми бажаємо їм повного одужання», – зазначила Алла Немиренко.

Розбір завалів та рятувальні роботи на місці трагедії тривають, інформація про втрати та руйнування уточнюється.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). «Слід зазначити, що будь-які військові об’єкти на даній території відсутні», – наголошують в обласній прокуратурі.

Завтра, 2 липня, в Одеській області – день жалоби за загиблими в Сергіївці.

Відео: ДСНС.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Старосенной сквер ( –1917)
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки

РђРЅРѕРЅСЃРё

Кураторська екскурсія «Багатогранний Геннадій Гармидер. Живопис, графіка»

Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила»

Загружается...