01.07.2022
Завтра в Одеській області – день жалоби за загиблими в Сергіївці
2 липня оголошено в Одеській області днем жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару російських агресорів по курортному селищу Сергіївка (Білгород-Дністровський район).
Про це повідомив сьогодні речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.
Відповідне розпорядження підписав начальник ОВА Максим Марченко.
У день жалоби на всій території Одеської областi буде приспущено Державний прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, органiв місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій.
Також рекомендовано утриматись від проведення розважально-концертних заходів, спортивних змагань, внести відповідні зміни до програм теле- та радіопередач на регіональному та місцевому рівнях.
Ракетний удар окупанти завдали вночі літаками стратегічної авіації Ту-22. Ворог вдарив трьома ракетами Х-22 по дев'ятиповерховому житловому будинку та двом базам відпочинку.
У багатоквартирному будинку, в якому проживали близько півтори сотні людей, повністю зруйновано цілий під’їзд.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій
Постраждали 38 мирних мешканців, їх госпіталізовано. Серед них, за інформацією Служби безпеки України, – шість дітей та вагітна жінка. Одна дитина, яку дістали з-під завалів, знаходиться в комі.
На місці події працюють прокурори, слідчі СБУ та поліції, експерти, рятувальники та медики. Проводиться пошуково-рятувальна операція та першочергові слідчі дії. Кількість потерпілих встановлюється.
«Слід зазначити, що будь-які військові об’єкти на даній території відсутні», – наголошують в прокуратурі.
Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Фото, видео: ДСНС.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю