01.06.2018 | Правоохранительные органы

Дело о «новой мэрии» Одессы: следствие завершено

Сотрудники Специальной антикоррупционной прокуратуры приняли решение о достаточности собранных доказательств для составления обвинительного акта в деле о «новой мэрии» Одессы.

Фото Вячеслава Тенякова

Фото Вячеслава Тенякова

Об этом сообщила сегодня пресс-служба САП.

Речь идет об уголовном производстве, в рамках которого городского голову Геннадия Труханова, должностных лиц мэрии и других фигурантов подозревают в завладении средствами (в особо крупных размерах) местного бюджета в результате приобретения по заведомо завышенной цене помещений бывшего завода «Краян».

Приводим информацию САП полностью (на языке оригинала).

«В ході слідства встановлено, що ціна будівель, яка була вказана у звіті про оцінку, замовленому керівником ТОВ «Девелопмент Еліт» як продавцем, методика проведення оцінки була поставлена під сумнів одним із департаментів Одеської міської ради, у зв’язку з чим проект рішення про придбання приміщення за ціною 185 млн. грн. було завізовано «із зауваженнями», які викладені окремим документом.

Слід зауважити, що вказану будівлю менш ніж за два місяці до прийняття рішення Одеською міською радою про купівлю за 185 млн. грн. було придбано іншою фірмою лише за 4 млн. грн. та внесено до статутного капіталу ТОВ «Девелопмент Еліт».

Проте, не дивлячись на це, не маючи економічного обґрунтування необхідності прийняття проекту рішення як того вимагає Регламент Одеської міської ради та, бажаючи досягти спільного злочинного результату у виді схвалення депутатами проекту рішення, Одеський міський голова, його заступник на погоджувальній раді та на позачерговій сесії міської ради повідомили депутатам завідомо неправдиву інформацію про прийняття за результатами майбутнього голосування рішення лише на надання згоди на купівлю приміщення, а не про його купівлю за конкретною ціною, про готовність приміщення до використання та наявність у ньому ремонту типу «економ», про створення саме у запропонованому до продажу приміщенні центру надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 № 578-р, і відповідно співфінансування витрат на його ремонт і облаштування за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Обґрунтування необхідності прийняття рішення про придбання приміщення також стосувалось начебто і реалізацією проекту «Європейська мерія», якого насправді не існувало.

У підсумку приміщення таки було придбано саме за 185 млн. грн. (за вдвічі вищою ціною, встановленою в ході розслідування), проте предмет злочину – кошти в сумі 185 млн. грн. були вчасно арештовані судом за клопотаннями антикорупційних органів.

За дорученням прокурора детективами Національного антикорупційного бюро України 31.05.2018 вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення».

Подробно о судебных перипетиях вокруг «новой мэрии» – здесь.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300