19.02.2025

В Одесі очікують відновлення електропостачання для запуску котелень, – мерія

Відновлення електропостачання критичної інфраструктури Одеси, перерване внаслідок масованого удару російських терористів по місту, відбудеться до кінця доби, прогнозують енергетики ДТЕК Одеські електромережі.

Це дозволить розпочати процес запуску котелень. Він триватиме ще приблизно добу. 

Як повідомила заступниця одеського міського голови Ганна Позднякова, теплоносій у системі було оперативно злито, тому пошкоджень труб не очікується. Це зменшує ризик додаткових аварій та витрат на ремонт. 

«Загалом ситуація контрольована. На місці працюють всі відповідні служби. Ризик масових проривів труб зведений до мінімуму. Вкотре акцентую увагу: генераторами забезпечені всі малі котельні міста. Котельні, які наразі знеструмлені, є великими. Для їхнього безперебійного живлення триває процес будівництва розподіленої генерації. До Одеси вже надійшли чотири з девʼяти установок. Всі вони встановлені на фундаменти, але не підключені через відсутність додаткового обладнання. Очікуємо його від партнерів UNDP Ukraine/ПРООН в Україні», – наголосила Ганна Позднякова. 


Минулої ночі російські терористи знову атакували Одесу ударними безпілотними літальними апаратами типу «Shahed». Під ударами був Київський район міста. Постраждали енергетичний об'єкт, цивільна інфраструктура.

Внаслідок нічної атаки, за попередніми даними, без світла і опалення залишилися 14 шкіл, 13 дитячих садочків та великий мікрорайон житлової забудови – понад 500 будинків. Суттєвих пошкоджень зазнали принаймні 20 будівель. Серед них дитяча поліклініка та дитсадок. Заклади освіти переведено на дистанційне навчання.

У Київському районі Одеси розгорнуто оперативні міські штаби.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...