09.10.2024

У власність України перейшло іноземне судно, затримане на Одещині

Україна конфіскувала іноземне судно, що незаконно заходило у порти тимчасово окупованого Криму для здійснення комерційної діяльності. Про це повідомила сьогодні Державна прикордонна служба.

Йдеться про суховантаж USKO MFU під прапором Камеруну. Морська охорона ДПСУ спільно з іншими правоохоронцями затримала його в липні нинішнього року на Одещині, в акваторії порту Рені.

«Наразі, за рішенням суду, судно передано у власність держави України. Його капітана звинувачують у порушенні порядку в’їзду на окуповані території з метою завдання шкоди державним інтересам, адже будь-які операції у портах Криму чи Азовського моря порушують міжнародні норми та законодавство України», – наголосили в ДПСУ.

Суховантаж перейде під управління держави для подальшого використання.

Нагадаємо: морські порти, розташовані на території Криму, були закриті на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30.04.2014. Захід суден під іноземними прапорами в закриті морські порти та термінали, розташовані на території Криму і Севастополя, Україна розглядає як порушення норм міжнародного права і дії, що підривають суверенітет України. Це тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, у тому числі кримінальну.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...