09.10.2024

Сили оборони України уразили військовий арсенал російських окупантів

Сьогодні вночі підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали вогневого ураження важливому військовому арсеналу російських окупантів.

Про це повідомив Генеральний штаб Збройних Сил України.

Йдеться про 67-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ (Карачєв, Брянська область, РФ).

За наявною інформацією, на території складу зберігалися боєприпаси до ракетно-артилерійського озброєння, зокрема й ті, що надійшли з КНДР, а також керовані авіаційні бомби. Значна частина з них розміщувалася під відкритим небом.

Зафіксовано вибухи на території об’єкта. Відомо про перекриття місцевою владою дороги в районі арсеналу. Результати бойової роботи уточнюються.

Ураження подібних арсеналів створює серйозні логістичні проблеми для російської армії, що суттєво знижує наступальний потенціал окупантів на загрозливих напрямках.


67-й арсенал ГРАУ знаходиться на відстані близько 120 км від кордону з Україною. Його площа ‒ 3,5 кв. кв. Це четвертий з великих російських складів/арсеналів, уражених протягом останнього місяця на території РФ. Раніше вибухали арсенали у Тверській області (Торопєц та неподалік від нього ‒ Октябрський) та база артилерійських боєзапасів у Тихорєцькому районі Краснодарського краю.

На карті, опублікованій ТГ-каналом Шрайк Ньюс, ‒ російські склади та арсенали, розташовані в межах 500 км від українського кордону.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...