09.10.2024

Нічна атака дронів на Чорноморськ: постраждали п’ятеро людей

Третю ніч поспіль російські агресори тероризували Одещину ударними безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони вкотре атакували місто Чорноморськ.

Наші сили ППО знищили більшість цілей, повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

Внаслідок атаки у Чорноморську пошкоджено скління та фасад девʼятиповерхівки, без подальшого займання. Травмовано п’ятеро людей, троє з них госпіталізовані у стані середнього ступеня тяжкості.

Також сталося займання мансардного поверху недобудови; пожежу площею 400 кв. м оперативно ліквідували рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій. Крім того, пошкоджено скління корпусу одного з медичних закладів.

Огляд триває, повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. Прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки збройної агресії РФ.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).


Загалом, за інформацією командування Повітряних сил ЗСУ, минулої ночі ворог атакував Україну трьома балістичними ракетами Іскандер-М/KN-23, запущеними з Курської області (удар було завдано по Полтавщині), а також 22-ма ударними безпілотними літальними апаратами з Приморсько-Ахтарська (РФ) та мису Чауда (тимчасово окупований Крим).

До відбиття нападу залучались авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи. В результаті протиповітряного бою збито 21 ворожий БпЛА в Одеській, Вінницькій та Київській областях. Ще один ударний безпілотник повернув у напрямку Росії.

Фото Одеської обласної прокуратури.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...