16.03.2024
В Одесі триває ліквідація наслідків ракетної атаки російських терористів
Внаслідок вчорашньої ракетної атаки російських терористів на Одесу пошкоджено 64 будинки одеситів. Ще чотири приватних будинки знищено повністю. Такі дані повідомили сьогодні в Одеській мерії.
Обстеження продовжується. На місці працює оперативний штаб.
Комунальні служби ліквідують наслідки та разом з благодійними організаціями і фондами допомагають мешканцям в закритті вікон плівкою та ДСП плитами.
15 березня окупанти вдарили по Одесі балістикою, запустивши з тимчасово окупованого Криму ракети Іскандер-М. За звичною практикою терористів, спершу росіяни нанесли удар по житловій забудові. Другий – за деякий час, коли на місце влучання для допомоги людям прибули медики і рятувальники, що негайно приступили до гасіння пожежі, розбору завалів і пошуку постраждалих.
Загалом внаслідок цієї атаки терористів загинула 21 людина (місцеві мешканці, рятувальники, медики, поліцейські), 75 – були поранені.
Було зруйновано триповерхову будівлю рекреаційного об'єкту, пошкоджено десятки приватних будинків, станцію техобслуговування, інженерні комунікації газо- та електропостачання, автівки швидкої допомоги та пожежно-рятувальні автомобілі.
Сьогодні в Одесі та області –
Фото, відео Одеської мерії.
15.03.2024
14.03.2024
В Одесі затримали підозрюваного в шахрайстві, що «заробляв» на родинах військовослужбовців
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю