15.03.2024
Ракетний удар російських терористів: завтра в Одесі та області – День жалоби
Завтрашній день, 16 березня, в Одесі та області оголошено День жалоби – в пам'ять про одеситів, вбитих сьогодні російськими терористами. Про це повідомили в мерії та в обласній військовій адміністрації.
Ракетну атаку по курортному району міста ворог вчинив близько 11:00. Окупанти вдарили балістикою, запустивши з тимчасово окупованого Криму ракети Іскандер-М.
За звичною практикою терористів, спершу росіяни нанесли удар по житловій забудові. Другий – за деякий час, коли на місце влучання для допомоги людям прибули медики і рятувальники, що негайно приступили до гасіння пожежі, розбору завалів і пошуку постраждалих.
Відео Головного управління ДСНС в Одеській області.
✔️Зараз, як повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін, відомо про 19 загиблих (ці дані також можуть бути не остаточними). 73 людини потрапили до лікарні.
✔️В Одеській мерії офіційно підтвердили, що серед жертв сьогоднішньої ракетної атаки – колишній перший заступник міського голови Сергій Тетюхін. Торік він вирішив залишити свою посаду і служити в Силах оборони України.
"Неймовірно важка втрата для всіх нас. Професійна та порядна людина, талановитий менеджер та справжній друг, – сказано в повідомленні міського голови Геннадія Труханова. – Його спадщина – це сучасні транспортні розвʼязки, надана міжнародними партнерами техніка та багато ефективних рішень для покращення міського простору. – Глибокі співчуття рідним, близьким та друзям Сергія Тетюхіна. Світла памʼять про нього назавжди залишиться в наших серцях.
Вічна памʼять всім, хто загинув внаслідок російських атак".
✔️Голова ОВА Олег Кіпер зауважив, що більше 200 одеситів та гостей міста після ворожої атаки здали кров для поранених, ще десятки залишалися в чергах біля пунктів прийому – і тоді, коли міський департамент охорони здоров'я сповістив, що "станом на зараз крові достатньо", за допомогою до донорів звернуться за потреби.
Очільник департаменту Левон Нікогосян також зазначив, що всі пацієнти, які потрапили до медичних закладів міста, "забезпечені всіма необхідними медикаментами, розхідними матеріалами"
✔️Речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила, що внаслідок ракетної атаки по об’єктах цивільної інфраструктури міста зруйновано триповерхову будівлю рекреаційного об'єкту, пошкоджено щонайменше 10 приватних будинків, станцію техобслуговування, газопровід низького тиску, автівки швидкої допомоги та пожежно-рятувальні автомобілі.
✔️В результаті ракетного обстрілу в Одесі пошкоджені інженерні комунікації газо- та електропостачання. Без світла, за даними ОВА, наразі 535 абонентів, без газу – 800. Відновити електропостачання планують до ранку 16 березня, газопостачання – до кінця завтрашнього дня. Аварійні служби працюють на місці.
Відео Одеської мерії.
Фото Головного управління ДСНС в Одеській області, Сил оборони півдня.
15.03.2024
14.03.2024
В Одесі затримали підозрюваного в шахрайстві, що «заробляв» на родинах військовослужбовців
14.03.2024
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю