14.03.2024
В Одесі затримали підозрюваного в шахрайстві, що «заробляв» на родинах військовослужбовців
В Одесі затримано підозрюваного у шахрайстві, який «заробив» понад 3,6 млн. грн. на обмані: обіцяв допомогу в швидкому отриманні житла для захисників та їхніх родин, брав гроші за послуги і зникав.
Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.
Поліцейські встановили, що чоловік вводив в оману громадян, обіцяючи їм посприяти у прискоренні постановки на квартирний облік, виділення безкоштовного соціального житла військовослужбовцям, учасникам бойових дій та членам їхніх сімей і навіть додаткової грошової допомоги від держави на облаштування нових квартир.
Зловмисник розповідав, що має зв'язки з необхідними людьми в органах влади, а для підсилення враження на громадян спеціально призначав їм зустрічі у приміщенні однієї з державних установ, де брав у них копії документів і ходив з ними по службових кабінетах, вдаючи, що «вирішує» їх питання.
До громадян правопорушник повертався з «доброю звісткою» про те, що, сплативши певну суму, вони будуть поставлені на квартирний облік на пільгових умовах та першими отримують безкоштовне соціальне житло від держави. Люди або передавали гроші чоловікові, або перераховували їх на його банківську картку. Суми сягали від двох до шести тисяч доларів. Кільком громадянам зловмисник навіть передав по 25 та 163 тисячі гривень з особистих коштів – така собі грошова допомога від держави нібито на облаштування майбутньої оселі.
Довірливі люди ділилися інформацією про чоловіка з родичами та знайомими. Тож надалі наступні потерпілі без вагань віддавали свої кошти шахраєві, який обіцяв, що протягом місяця вони отримають житло і допомогу. Коли гроші опинялись в руках правопорушника, він переставав виходити на зв'язок.
Не дочекавшись обіцяного, громадяни почали звертатися до поліції. У провадженні, розпочатому за фактом шахрайства, потерпілими визнано 32 людини, яким завдано загалом матеріальну шкоду на понад 3,6 млн. грн. В ході досудового розслідування поліцейські зібрали достатньо доказів, які підтверджують причетність фігуранта до протиправної діяльності.
Чоловіку повідомлено про підозру у шахрайстві, за яке йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Процесуальне керівництво у проваджені здійснює Приморська окружна прокуратура міста Одеси.
14.03.2024
11.03.2024
«Зливала» дані про тероборону та морську піхоту: жительку Одеси судитимуть за державну зраду
07.03.2024
В Одесі затримано підозрювану в державній зраді: готувала ворожий удар по місту «в обхід» ППО, – СБУ
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю