14.03.2024
Одеська мерія – про відновлення будинків, пошкоджених внаслідок російських атак
В Одесі завершено стабілізаційні роботи в багатоповерхівці, що зазнала масштабних пошкоджень внаслідок ворожої атаки незадовго до Нового року, 29 грудня.
Про це повідомив сьогодні мер Одеси Геннадій Труханов.
Нагадаємо, вранці 29 грудня 2023 року Україна пережила чергову масовану ракетну атаку російських терористів. В Одесі найбільше постраждала багатоповерхівка у ЖК «Люксембург» на вулиці Середній. Ракета повністю зруйнувала четвертий поверх, ще декілька зазнали часткових руйнувань. Внаслідок ворожого удару загинули троє людей.
На щастя, сам момент влучання опорні конструкції будівлі витримали, але були побоювання, чи встоять вони далі. На позачерговій сесії Одеської міської ради, що відбулася 17 січня, на відновлення висотки виділили 42 млн. грн., з яких 7 млн. грн. було призначено саме на першочергові протиаварійні роботи.
Згідно з висновками фахівців, загрози подальшого руйнування немає. Зараз вже розробляється проєкт капітального ремонту цієї багатоповерхівки, проінформував міський голова.
В мерії також прокоментували стан двоповерхового будинку на проспекті Шевченка. В ньому знищено дев'ять квартир. Інша частина будівлі, впевнені фахівці, підлягає капітальному ремонту.
Технічний звіт щодо цього будинку буде розглянуто 15 березня на позачерговому засіданні обласної комісії ТЕБ і НС та міськвиконкомі (разом зі звітом щодо
Власники квартир вже подають документи на компенсацію за програмою єВідновлення. Перші чотири заяви щодо знищеного майна буде розглянуто наступного тижня на міській комісії з питань надання компенсації. Крім того, з міського бюджету виділено кошти на розробку проєкту капітального ремонту частини будинку, яка залишилась цілою.
Фото, відео Одеської мерії.
14.03.2024
В Одесі затримали підозрюваного в шахрайстві, що «заробляв» на родинах військовослужбовців
14.03.2024
11.03.2024
«Зливала» дані про тероборону та морську піхоту: жительку Одеси судитимуть за державну зраду
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю