08.05.2023

На 8-9 травня на Одещині посилили заходи безпеки

На Одещині не стали запроваджувати подовжену комендантську годину на 8-9 травня, Дні пам'яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни.

Водночас у поліції повідомили про посилення заходів безпеки.

Як заявив сьогодні тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління Нацполіції в Одеській області Іван Жук, публічну безпеку та порядок у регіоні забезпечуватимуть працівники Національної поліції, Національної гвардії та інші представники Сил оборони. Мітинги, марші, акції та будь-які інші масові заходи в умовах війни проводитися не будуть.

Полковник поліції зазначив: наряди правоохоронців наблизять до пам’ятників та меморіальних комплексів. Вибухотехніки та кінологи обстежать територію на наявність небезпечних предметів.

На місцях у громадян перевірятимуть документи, що засвідчують особу, та наявність заборонених предметів. Групи превентивної комунікації будуть спрямовані на недопущення інцидентів, які можуть створюватися штучно, роз’яснення вимог воєнного стану та нормах чинного законодавства.

У Головному управлінні Національної поліції в Одеській області ситуаційний центр здійснюватиме цілодобовий моніторинг оперативної обстановки в регіоні та керуватиме підрозділами, що охоронятимуть громадський порядок.

В поліції також нагадують:

- заборонено використовувати символіку націонал-соціалістичного та тоталітарного режимів, а також носити при собі вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини або пристрої, кинджали, фінські ножі, кастети чи іншу холодну зброю без передбаченого законом дозволу;

- заборонено продавати алкогольні напої після 22:00, продавати та використовувати піротехнічні засоби, зокрема феєрверки, хлопавки та петарди;

- з 12-ї години ночі до 5-ї години ранку на Одещині діє комендантська година, у цей період часу пересуватися вулицями заборонено, виключення – необхідність пройти до укриття під час повітряної тривоги.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...