09.02.2023

"Укренерго": в Одесу та Одеський район поступово подаються більші обсяги електроенергії

На Одещині, де триває ліквідація наслідків масштабної аварії у високовольтній мережі, "ситуація дещо покращилась". Про це повідомив сьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Марченко.

Фото: ДТЕК Одеські електромережі

Фото: ДТЕК Одеські електромережі

"Неймовірними спільними зусиллями нам вдалось подати додатковий обсяг електроенергії на Одеський район та місто Одесу. Саме зараз йде тестування графіків, які ДТЕК має анонсувати не пізніше ніж сьогодні ввечері.

Мав розмову з керівником НЕК "Укренерго" стосовно збільшення лімітів для Одеської області. Також завдяки підключенню генераторів до об’єктів критичної інфраструктури і ряду заходів, про які я не можу казати на загал, нам вдалось покращити ситуацію в районі та місті.

За ніч по Одеському району трапилось більше ста локальних аварій. Дав доручення негайно відреагувати на кожну з них. Хочу подякувати всім хто працював і продовжує працювати над вирішенням цієї проблеми, а також одеситам, за вашу витримку. Дякую за довіру", ‒ сказав Максим Марченко.

Напередодні голова правління Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що обсяг робіт з ліквідації наслідків аварії, завершити які планувалося у п'ятницю, 10 лютого, вдалося виконати на вечір середи.

"Через аварію, яка сталася 4 лютого, Одеса та Одеський район мали найбільші обмеження мережевого характеру. Нам вдалося значно покращити ситуацію, і зараз поступово в Одесу та Одеський район будуть подаватися все більші обсяги електроенергії, ‒ розповів очільник НЕК. ‒ Ми не зупиняємося, будемо працювати й далі, відновлюючи всі пошкоджені росіянами енергооб'єкти в Одеській області".

Тим часом споживання електроенергії загалом по країні залишається значним через зниження температури. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години, повідомили сьогодні в НЕК "Укренерго".

ГЕНЕРАЦІЯ: Продовжуються відновлювальні роботи на теплоелектростанціях, пошкоджених під час ракетних атак та нападів дронів. Здійснюється імпорт електроенергії. Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення.

ПРИЧИНА ДЕФІЦИТУ: внаслідок ракетних та дронових атак Росії на енергосистему України пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа.

ОБМЕЖЕННЯ: Ліміти споживання не доводились до Харківської, Херсонської, Хмельницької областей, де сьогодні заплановано проведення вимірів фактичного споживання. Обмеження споживання в цих областях не застосовуватимуться.

До решти операторів систем розподілу (обленерго) доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

Нагадаємо, енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки