21.11.2022

ОК «Південь»: на Кінбурнській косі йде військова операція «в режим тиші»

На Кінбурнській косі (єдиній ще не звільненій від російських окупантів частині Миколаївської області) триває військова операція українських Сил оборони. Вона провадиться «в режимі тиші».

Архівне ілюстративне фото

Архівне ілюстративне фото

Про це повідомила сьогодні очільниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

Вона розповіла, що через географічні особливості місцевості (коса оточена з трьох сторін водою й поєднана сушею із тимчасово окупованою територією) російські окупанти мають можливість з доставляти туди боєприпаси та підтягувати резерви навіть після нанесених українцями ударів. Проте українські військові впевнені, що втриматись на Кінбурнській косі ворогу буде важко.

«У листопаді зазвичай там дуже сильно штормить. І втриматись там, навіть просто перебуваючи на місці, неможливо. Адже дуже потужні вітри, шторми. Змиває та зливає навіть природа ворога з цієї землі», – сказала Наталія Гуменюк.

Раніше голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що на Кінбурнській косі залишаються російські війська, але це «питання часу». А міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що українська сторона офіційно звернулась до партнерів по Зерновій ініціативі – ООН та Туреччини – з пропозицією долучити до роботи «зернового коридору» і Миколаївський порт.

«Оскільки почались розмови, що Миколаївський порт може доєднатись до зернової угоди, необхідно чистити цю територію, аби зерновий коридор з Миколаєва працював безпечно», – зазначила Наталія Гуменюк.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300