17.11.2022
Зернова ініціатива продовжена ще на 120 днів, – міністр інфраструктури
Ініціатива з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море» продовжена ще на 120 днів. Про це повідомив сьогодні міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Таке рішення прийнято сьогодні в Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.
Український посадовець підкреслив, що український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі.
З першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу. Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу, впевнений Олександр Кубраков.
Він також повідомив: «Ми офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв. Очікуємо на їх відповідь.
Також важливо забезпечення ефективноі роботи Спільного Координаційного Центру. Внесли свої пропозиції щодо вирішення наявних проблем.
Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства. Очікуємо офіційні заяви від лідерів Організіції Об‘єднаних Націй та Туреччини».
Нагадаємо: 22 липня ООН, Туреччина та Україна підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Термін її дії розрахований до 22 листопада 2022 року.
Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Втім вона виявила нестерпне бажання від своїх зобов’язань ухилитись, заблокувавши експорт українського збіжжя, наразивши на голод і страждання мешканців найбідніших країн світу і спровокувавши заворушення й нові хвилі біженців. Детальніше про цю невдалу спробу країни-терористки вдатися до шантажу читайте тут:
Фото з Офіційного сайту Одеси.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю