17.11.2022

Зернова ініціатива продовжена ще на 120 днів, – міністр інфраструктури

Ініціатива з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море» продовжена ще на 120 днів. Про це повідомив сьогодні міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Таке рішення прийнято сьогодні в Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Український посадовець підкреслив, що український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі.

З першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу. Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу, впевнений Олександр Кубраков.

Він також повідомив: «Ми офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв. Очікуємо на їх відповідь.

Також важливо забезпечення ефективноі роботи Спільного Координаційного Центру. Внесли свої пропозиції щодо вирішення наявних проблем.

Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства. Очікуємо офіційні заяви від лідерів Організіції Об‘єднаних Націй та Туреччини».

Нагадаємо: 22 липня ООН, Туреччина та Україна підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Термін її дії розрахований до 22 листопада 2022 року.

Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Втім вона виявила нестерпне бажання від своїх зобов’язань ухилитись, заблокувавши експорт українського збіжжя, наразивши на голод і страждання мешканців найбідніших країн світу і спровокувавши заворушення й нові хвилі біженців. Детальніше про цю невдалу спробу країни-терористки вдатися до шантажу читайте тут:

«Зерновий коридор»: в МЗС України спростували чергову брехню Путіна

Фото з Офіційного сайту Одеси.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300