07.10.2022

«Зернова ініціатива»: з Чорноморська вийшло п’яте зафрахтоване ООН судно

З Чорноморського порту (Одеська область) вийшов балкер NEW ISLAND, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН. На його борту 30 тис. тонн пшениці для жителів Ефіопії.

Про це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.

Балкер приєднався до каравану з двома іншими суднами, які вийшли з Одеського та Південного портів. Разом ці судна доправлять 56,6 тис тонн пшениці та кукурудзи для країн Африки, Азії та Європи.

За час дії «зернової ініціативи» вже експортовано 6,4 млн тонн агропродукції.

Всього з українських портів вийшли 285 суден з продовольством для країн Азії, Європи та Африки. Зокрема, п’ять суден, які були зафрахтовані ВВП ООН, вивезли понад 150 тис тонн української пшениці для Ефіопії, Афганістану та Ємену.

Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Згідно з домовленостями, йшлося про розблокування трьох українських портів – Одеського, Південного і Чорноморського (їх також називають портами Великої Одеси). Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде, від початку запевнили країнські посадовці.

Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено ракетну атаку на Одеський порт.

Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів, вийшло з Одеси 1 серпня. 5 серпня з Чорноморського порту вирушив перший караван з трьох суден. А 8 серпня перший балкер з українською агропродукцією залишив порт «Південний».

Як раніше заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. Загалом йдеться про зерно приблизно на 10 млрд. доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя.

Фото Адміністрації морських портів України

Відео: Об'єднаний координаційний пресцентр Сил оборони півдня України

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300