22.08.2022

В Одеській області відновили залізничну дільницю, яка сполучає Україну з Молдовою

В Одеській області відновлено та відкрито залізничну дільницю Березине – Бесарабяска, яка сполучає Україну з Молдовою. Сьогодні цією дільницею відправлено перший вантажний поїзд.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Йдеться про дільницю, сполучення котрою здійснювалось до 1999 року. Зазначається, що реконструкція цієї ділянки відбулася в рамках масштабного проєкту розвитку залізничного сполучення з країнами Європи.

Українські залізничники відпрацювали «під ключ», відновивши понад 22 км інфраструктури на території України та ще 1,2 км колій за контрактом з Молдовою, на території цієї країни.

«Відновлення цього маршруту стало життєво необхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер маємо альтернативу: головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів «Рені» та «Ізмаїл» надійно підключений до залізничного сполучення. Розраховуємо, що зможемо досягти об’єму вантажоперевезень на цій ділянці в середньому на рівні 10 млн тонн на рік», – прокоментував міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

У ході виконання робіт залізничники відновили геометричний розмір залізничного полотна, уклали на дільниці рейки та залізобетонні шпали та провели ремонт 14 залізничних мостів.

«На цій дільниці майже 25 років тому перестали курсувати поїзди, і вона була фактично зруйнована. Говорити про реалізацію цього проєкту почали ще у 2012 році, але роботи так і не були розпочаті. Два місяці тому міністр інфраструктури поставив завдання до осені відновити цю ділянку. За традиціями військового часу залізничники виконали всі роботи з випередженням поставлених термінів», – зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Фото Укрзалізниці.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300