22.08.2022

«Зерновий коридор»: за 22 дні з українських портів вийшли 32 судна

За 22 дні роботи «зернового коридору», створеного в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування, з українських портів вийшли 32 судна.

Про це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.

АМПУ також інформує, що сьогодні вранці з порту Чорноморськ балкерами GREAT ARSENAL та MARANTA було відправлено 30,5 тис. тонн пшениці та кукурудзи до портів Єгипту та Туреччини.

До кінця доби очікується захід до портів Великої Одеси балкерів ASCANIOS, SSI INVINCIBLE II, BELLIS – під завантаження кукурудзою та соєю.

За вихідні порти Великої Одеси прийняли шість суден під завантаження 174 тис тонн пшениці, кукурудзи, ріпаку та олії, які попрямують до портів Нідерландів, Туреччини, Судану, Індії та Єгипту.

В той же час шість суден з 64,5 тис. тонн пшениці, олії та шроту було відправлено до портів Південної Кореї, Туреччини, Італії та Судану.

Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Згідно з домовленостями, йшлося про розблокування трьох українських портів – Одеського, Південного і Чорноморського (їх також називають портами Великої Одеси). Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде, запевняють українські посадовці.

Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено ракетну атаку на Одеський порт.

Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів, вийшло з Одеси 1 серпня. 5 серпня з Чорноморського порту вирушив перший караван з трьох суден. А 8 серпня перший балкер з українською агропродукцією залишив порт «Південний».

Як раніше заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. За його словами, в наявності зерна є приблизно на 10 млрд доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя, яке аграрії вже збирають.

Фото Адміністрації морських портів України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300