30.03.2022

Генштаб ЗСУ: з початку війни знищено близько 17 300 окупантів

Триває тридцять п’ята доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню. Оперативна інформація – в зведенні Генерального штабу ЗСУ станом на 12:00.

Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України. Зазнав значних втрат та, ймовірно, тимчасово відмовився від виконання завдання щодо блокування Києва. Здійснює перегрупування та зосереджує зусилля на проведенні наступальної операції у Східній операційній зоні. Нарощує систему матеріально-технічного та тилового забезпечення військ на Донецькому та Таврійському напрямках.

У зв’язку з необхідністю комплектування підрозділів збройних сил російської федерації, що беруть участь у війні проти України та зазнали суттєвих втрат, військове командування ворога продовжує направляти військовослужбовців з військових частин забезпечення, зокрема і з навчальних закладів.

Особовий склад противника деморалізований та має низьку мотивацію до участі у бойових діях на території України. Так, за наявною інформацією, спроби російського військового командування мобілізувати “добровольців” не мають підтримки населення. Зокрема, у Калінінградській області вдалося назбирати лише 17 так званих “добровольців”.

На Волинському напрямку переміщення тактичних підрозділів противника та змін у їх складі не зафіксовано. У збройних силах республіки бєларусь тривають заходи оперативної та бойової підготовки.

На Поліському напрямку відзначається переміщення військ противника вздовж державного кордону України з республікою бєларусь.

Одночасно продовжується накопичення окупаційних військ у районі Чорнобильської АЕС, об’єкту “Укриття” та зоні відчуження загалом. Так, зафіксовано рух змішаних колон ворожої техніки з населеного пункту Іванків в напрямку Чорнобильської АЕС.

На Сіверському напрямку противник зосередив зусилля на проведенні заходів диверсійно-розвідувальної діяльності, інженерному обладнанні позицій та нанесенні артилерійських ударів по позиціях підрозділів Збройних Сил України і об’єктах інфраструктури в районі міста Чернігова.

На Броварському напрямку відзначено часткове відведення підрозділів із зайнятого окупантами району у бік кордону з російською федерацією.

На Слобожанському напрямку загарбники продовжують блокувати місто Харків та завдавати артилерійськіих ударів по житлових кварталах міста.

На Ізюмському напрямку ворог нарощує зусилля за рахунок переміщення окремих підрозділів зі складу 20-ї загальновійськової армії та 1-ї танкової армії з інших напрямків. Продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів та здійснює артилерійські обстріли.

На Донецькому напрямку противник активізував вогневий вплив та штурмові дії. Продовжує завдавати авіаційних та ракетних ударів по населених пунктах. Основні зусилля зосереджує на взятті під контроль міст Попасна, Рубіжне та Маріуполь.

На Південнобузькому напрямку ворог намагається вживати заходів з відновлення боєздатності своїх військ, поповнення боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів. Продовжує інженерне обладнання зайнятих рубежів. Вогнем артилерії та ударами авіації намагається сковувати дії підрозділів Збройних Сил України.

Вчора в російському місті Бєлгород внаслідок нехтування правилами безпеки та порушення вимог транспортування боєприпасів відбулася їх самовільна детонація. Зазначена ситуація є прикладом типового для російських військовослужбовців масового використання застарілих небезпечних боєприпасів зокрема і часів Другої світової війни. Лише вчора Генеральний штаб Збройних Сил України попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезний склад яких росія облаштувала в районі Чорнобильської АЕС. Росія має негайно вивести свої війська з Чорнобильської зони.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 30.03 орієнтовно склали:

особового складу ‒ близько 17300 осіб,
танків ‒ 605 од,
бойових броньованих машин ‒ 1723 од,
артилерійських систем – 305 од,
РСЗВ ‒ 96 од,
засоби ППО ‒ 54 од,
літаків – 131 од,
гелікоптерів – 131 од,
автомобільної техніки ‒ 1184 од,
кораблі /катери ‒ 7 од,
цистерн з ПММ ‒ 75,
БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 81.
Спеціальна техніка ‒ 21.
Пускові установки ОТРК/ТРК ‒ 4.

Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

На фото: хвалені «Солнцепьоки», якими лякали українців, і навіть зняли однойменний пропагандистський фільм, тепер стоять кинуті в українських полях. Російська транспортно-заряджальна машина зі складу важкої вогнеметної системи ТОС-1А «Солнцепек» має працювати у комплексі з транспортуючою і пусковою машинами. Але в колоні, яку розбили воїни 93-ї ОМБр Холодний Яр була лише одна машина з усього комплексу. «Колона йшла по Харківщині і отримала відсіч. Окупанти почали розбігатися, ТЗМку від «Солнцепьока» розвернули, щоб вертатися на ній у бік російського кордону. Але в тилу їх вже чекали ми», ‒ розповів воїн із позивним «Сід».

Угруповання Сил оборони продовжує вести оборонну операцію на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.

Разом переможемо! Слава Україні!

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300