28.02.2023

У Чорному морі продовжує горіти факел на Одеському газовому родовищі

У Чорному морі все ще яскраво горить газовий факел на захопленому РФ в 2014 році українському Одеському родовищі. Він запалав після ракетних ударів ЗСУ, нанесених 20-го та 26 червня 2022 року.

Про це повідомив керівник проекту "Інститут Чорноморських стратегічних досліджень" Андрій Клименко. Він опублікував відповідні знімки, зазначивши, що яскравий факел видно навіть крізь хмари.

"Отже, з того часу природного газу власного видобутку (захоплене українське державне підприємство "Чорноморнафтогаз") на окупованому півострові майже немає. Головним джерелом газопостачання є підводний газопровід, що був збудований 2016 року і йде південніше мосту через Керченську протоку", ‒ пояснив фахівець.

Нагадаємо, що на захоплених газових платформах в північно-західній частині Чорного моря РФ дислокувала радіолокаційні пости, базувала диверсантів, а також використовувала їх як майданчики для дозаправки військових гвинтокрилів.

Одеське газове родовище знаходиться за 50 км на схід від острова Зміїний. Було відкрито 1987 року. Промисловий пуск газу на родовищі офіційно розпочався 5 вересня 2012-го. Бурові установки та інше майно української державної компанії було незаконно привласнено, а простіше кажучи – викрадене – Росією під час анексії Криму.

Про ураження платформ "Чорноморнафтогазу" стало відомо в червні 2022 року.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...