19.05.2023

Голокост і війна РФ проти України: американський письменник планує написати книгу про Одесу

Документальну книгу, в основу якої мають лягти реальні історії людей, що пережили Шоа (Голокост), а також тих, на чию долю випала нинішня війна Росії проти України, задумав американський письменник і журналіст Чак Судетик.

Про це агентству «Вікна-Одеса» розповів голова правління ГО «Одеський центр дослідження Голокосту» Павло Козленко після спілкування із американським гостем.

Чак Судетик приїхав до Одеси вперше, тож наразі має на меті передусім познайомитися з містом і його людьми ‒ свідками і учасниками трагічних подій Другої світової і нинішньої воєн, визначити коло потенційних героїв майбутньої книжки.

Жахіття й злочини війни та вплив глобальних катастроф на звичайних людей та людську природу ‒ тема, якою Чак Судетик займається не одне десятиліття. Так, з 1990-го по 1995 рік він писав для The New York Times про розпад Югославії, включаючи конфлікт у Словенії та війни у Хорватії та Боснії та Герцеговині. Досліджував перехід від комунізму в інших країнах Південно-Східної Європи та кризу іракських курдів-біженців після війни у Перській затоці 1991-го. Написав книгу «Кров та помста», хроніку боснійської сім'ї під час потрясінь ХХ століття, які закінчилися актом геноциду, скоєним у Сребрениці у 1995 році.

Також Судетик є співавтором книги «La Caccia», опублікованої англійською мовою під назвою «Пані прокурорка». Це мемуари швейцарської юристки Карли дель Понте, всесвітньо відомої успішними міжнародними кримінальними розслідуваннями та участю в роботі спеціальних судів з питань геноцидів та воєнних злочинів (так, зокрема, саме вона була головним обвинувачувачем Гаазького Міжнародного трибуналу ООН по колишній Югославії).

У доробку Чака Судетика, крім того, ‒ розділи книг з історії, економіки та суспільства Угорщини, Албанії, Румунії та Югославії, які він написав для серії досліджень, підготовлених Федеральним дослідницьким відділом Бібліотеки Конгресу США.

Його досвід у зборі матеріалів, документуванні й висвітленні воєнних злочинів може бути корисний і нам ‒ тепер, коли Україна протистоїть злочинній російській агресії, вважає Павло Козленко. Знову приїхати до українського чорноморського міста американець планує вже у вересні.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300