15.02.2023

Поліція попереджає про шахрайство з соціальними виплатами

Відколи війська РФ розпочали повномасштабне вторгнення в Україну, і українцям почали виплачувати фінансову допомогу, аферисти взялися використовувати шахрайські схеми із соціальними виплатами.

Ілюстрація з відкритих джерел

Ілюстрація з відкритих джерел

Аферисти закидують людей брехливими повідомленнями, пропонуючи заповнити онлайн-заявку та одразу ж отримати гроші. Насправді у такий спосіб зловмисники здобувають доступ до банківських карток громадян, які реагують на подібну інформацію і заповнюють конфіденційні дані про себе та свої рахунки. Про це попереджають у Нацполіції.

Щоб ввести в оману людей, шахраї створюють сторінки-двійники державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків тощо та здебільшого використовують фішинг – вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів інтернет-мережі персональних даних.

Громадянам повідомляють, що соціальну виплату можна отримати одразу після введення персональних даних та номеру банківської картки. Однак інформація, введена на таких сайтах, стає відома зловмисникам, і вони використовують її для легкого зняття із чужих карток грошей.

Щоб замість виплат не залишитися ні з чим, поліцейські радять:

• отримувати інформацію лише з офіційних джерел;
• не переходити за невідомими гіперпосиланнями й не вводити там конфіденційну інформацію, зокрема номер, строк дії та CVV-код банківських карток;
• не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім.

Зверніть увагу, що офіційні сайти державних органів мають обов'язкове закінчення «gov.ua», а сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах верифіковані (мають відповідну галочку).

У разі, якщо ви підозрюєте шахрайські дії або стали жертвою аферистів, негайно повідомляйте на спецлінію "102".

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300