25.01.2023

ДТЕК: споживачі Одещини забезпечені світлом лише шість годин на день через низькі ліміти

В Одеській області тривають відключення світла, пов’язані з дефіцитом електроенергії. НЕК «Укренерго» щодня встановлює операторам системи розподілу ліміт на споживання електроенергії для збереження роботи енергосистеми.

Про це нагадали сьогодні у ДТЕК Одеські електромережі, пояснивши, чому побутові споживачі в Одеській області забезпечені світлом лише шість годин на добу.

За інформацією компанії, протягом останнього тижня Одеській області доводять на день ліміт споживання електроенергії близько 625 МВт. Це − 48% від потреби всієї області в потужності за нормальних умов роботи енергосистеми – 1295 МВт. Нічний ліміт доводять в середньому 440 МВт. Це − 34% від потреби області.

Через такі ліміти в Одеській області вночі з 00:00 і до 07:00 застосовуються екстрені відключення світла. Вдень з 07:00 до 00:00 − графіки стабілізаційних відключень.

Доведений ліміт розподіляється між трьома ключовими категоріями споживачів: побут, промисловість та критична інфраструктура.

За умов вищезазначеного ліміту на потреби критичної інфраструктури спрямовується 312,5 МВт потужності (25%), на промисловість, яка виконує важливі функції та не може зупиняти виробничі процеси, − 105 МВт (8%). На потреби населення та бізнесу лишається близько 208 МВт потужності (15%).

Такий ліміт дозволяє ДТЕК Одеські електромережі застосовувати для побутових споживачів графік стабілізаційних відключень: 3 через 6 (3 години зі світлом та 6 – без).

За формування лімітів для кожної області відповідає НЕК «Укренерго». Контролює доцільність цих прорахунків для кожної області – Міністерство енергетики. Головна задача оператора системи розподілу – дотримуватися доведених лімітів задля збереження роботи енергосистеми в умовах дефіциту електроенергії.

Для забезпечення побутових споживачів Одеської області світлом більш, ніж шість годин на день, мають бути переглянуті підходи до формування лімітів на рівні Міністерства та НЕК «Укренерго», впевнені у компанії ДТЕК Одеські електромережі.

Тим часом загалом по країні споживання електроенергії збільшується через похолодання. Відповідно до значного збільшується і дефіцит потужності, констатує Національна енергетична компанія «Укренерго». В повідомленні також йдеться про наступне:

ПРИЧИНА ДЕФІЦИТУ: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

ОБМЕЖЕННЯ споживання: до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Нагадуємо, кожний обленерго (перелік тут http://bit.ly/3tGVpah ) у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

РЕМОНТНІ РОБОТИ: За останню добу через артилерійські обстріли була пошкоджена енергетична інфраструктура в прифронтових районах на півдні та сході. Там, де військові надали дозвіл, тривають ремонтні роботи.

В компанії наголошують: «Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше.

Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Також зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300