03.01.2023

«Зернова ініціатива»: за вихідні з портів Великої Одеси вийшли 9 суден

За святкові вихідні з українських портів в рамках «Зернової ініціативи» 9 суден експортували 432 тис. тонн агропродукції для краін Африки, Азії та Європи.

Про це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.

Зокрема, на шляху до Тунісу балкер HONORINE з 27,5 тис. тонн українського зерна, до Бангладешу відправлено балкер VELVET з 57 тис. тонн пшениці.

Сьогодні в портах «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» на 19 суден вантажать 630 тис. тонн агропродукції. Нових суден на захід під завантаження не очікується.

У Босфорі 94 судна очікують на інспекцію (69 суден – порожні під завантаження, а 25 – вже завантажені агропродукцією). Як і раніше, російська сторона в JCC системно гальмує проведення інспекцій. Судна очікують в середньому понад місяць і навіть довше: до прикладу, балкер T-Med з пшеницею на борту чекає на перевірку ще з початку листопада минулого року.

Загалом за час дії «зернового коридору», з 1 серпня 2022 року з портів Великої Одеси вийшли 620 суден, які експортували 16,5 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Фото Адміністрації морських портів України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300