03.11.2022

«Зерновий коридор»: в МЗС України спростували чергову брехню Путіна

Путін знову збрехав: речник українського МЗС Олег Ніколенко спростував твердження господаря Кремля про «нові гарантії», нібито надані Україною для розблокування Зернової угоди.

Нагадаємо: 22 липня ООН, Туреччина та Україна підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Термін її дії розрахований до 22 листопада 2022 року.

Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Втім країна-агресор виявила нестерпне бажання від своїх зобов’язань ухилитись, заблокувавши експорт українського збіжжя, наразивши на голод і страждання мешканців найбідніших країн світу і спровокувавши заворушення й нові хвилі біженців.

Декілька днів тому росіяни заявили про вихід із Зернової ініціативи, однак стрімко вирішили повернутись – після переговорів з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, який є гарантом угоди й вочевидь зумів навести аргументи, доступні кремлівському гопнику. Тож врешті Путін сповістив, що Росія таки нікуди не йде, оскільки Україна нібито надала «гарантії про невикористання «зернового коридору» в військових цілях».

У зв’язку з цим речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко пояснив:

1. Україна не використовувала і не планувала використовувати «зерновий коридор» у військових цілях.

2. Українська сторона чітко дотримується положень Зернової угоди. Нагадаю, що в рамках цієї угоди сторони зобов‘язалися гарантувати безпечне та надійне середовище функціонування зернового коридору. Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку.

3. Ніяких нових зобов‘язань, які виходили би за межі вже існуючих в Зерновій угоді, наша держава не брала.

Москва повернулася до Зернової угоди завдяки активній дипломатії Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. У координації з Україною вони знайшли слова, які зрозумів Путін. Це була позиція сили, а не поступок.

Повернення Росії до виконання своїх зобов‘язань в рамках Зернової ініціативи яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат.

Ми вдячні ООН та Туреччині за лідерство задля відновлення функціонування «зернового коридору», який відіграє важливу роль в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.

Намагання Кремля «зберегти обличчя» й віднайти хоч якісь аргументи на виправдання нинішньої жалюгідної позиції РФ прокоментував напередодні Президент України Володимир Зеленський:

Сьогодні в Кремлі розказують, що вони вимагали гарантій безпеки від України. Варто на мить зупинитись, щоб обдумати такі їхні заяви. 252 дні тому Росія вимагала гарантій безпеки від Сполучених Штатів Америки. Після восьми місяців російської так званої «спеціальної операції» в Кремлі вимагають гарантій безпеки від України.

Це справді разючі зміни. Це показує і те, якого провалу зазнала російська агресія, і те, наскільки ми з вами міцні, коли зберігаємо єдність. Мільйони українців і українок, які воюють і працюють заради нашої свободи. І мільйони людей по всьому світу, які допомагають нам протистояти російському терору.

Разом ми забезпечимо поразку держави-терориста та її покарання за терор. І гарантуємо, що вся Україна є і буде вільною.

Вічна слава всім нашим героям! Вічна памʼять усім, хто віддав своє життя за Україну! Слава Україні!

Тим часом сьогодні, 3 листопада, з портів Великої Одеси (Одеського, Чорноморського і Південного) вийшли чергові сім суден з 290 тис. тонн української агропродукції. Вони прямують до країн Азії та Європи. Зокрема, судно ESENTEPE везе 29 тис. тонн насіння соняшника до Оману, KEY KNIGHT – 67 тис. тонн кукурудзи до Китаю.

Загалом, за даними Міністерства інфраструктури України, з 1 серпня, коли розпочалась реалізація Зернової угоди, з українських портів вийшли 430 суден. До країн Африки, Азії та Європи експортували 10 млн. тонн українського продовольства.

Як зазначають фахівці, в жовтні обсяги експорту могли б бути вищими на 30-40%, аби росіяни штучно не блокували інспекції в Босфорі (судна, що виходять з українських портів, піддаються перевірці представників Об’єднаного координаційного центру (СКЦ), в якому представлено всі сторони Ініціативи).

Фото Адміністрації морських портів України.

Відео: Об'єднаний координаційний пресцентр Сил оборони півдня України.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Вокруг СРЗ «Украина»
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки

РђРЅРѕРЅСЃРё

Кураторська екскурсія «Багатогранний Геннадій Гармидер. Живопис, графіка»

Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила»

Загружается...