08.11.2022

В Одесі офіційно стартував опалювальний сезон

Сьогодні, 8 листопада, в Одесі офіційно стартував опалювальний сезон. Про це повідомила директорка департаменту міського господарства Наталія Мостовських.

Вона нагадала, що опалювальний сезон розпочинається, коли температура повітря протягом трьох діб не перевищує +8 градусів. Очільниця департаменту наголосила, що комунальні служби міста були готові подавати тепло ще 1 листопада. А також зазначила, що тариф на опалення для населення цього опалювального сезону залишається незмінним – на рівні лютого 2022 року.

Відповідно до розпорядження одеського міського голови, першочергове увімкнення централізованого опалення відбудеться у закладах дошкільної (дитячих садочках), загальної середньої освіти (школах) та на об'єктах охорони здоров'я (лікарнях). Про це повідомила директорка комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова.

Фахівці також нагадали, що оскільки запуск опалення – складний технологічний процес, підключення у межах всього міста триватиме від одного тижня до 10 днів.

«На сьогодні підготовлені всі 2350 будівель, які мають центральне опалення. Було замінено тисячу засовок, на підприємствах було замінено від 500 метрів до 1,5 км підземних тепломагістралей. В наших будинках проводиться огляд і заміни електрощитових, зараз ця робота виконана вже на 40%», – повідомив заступник директорки департаменту міського господарства Віталій Цуркан.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...