02.11.2022

Одеса готується до складної зими

Сьогодні мер Одеси Геннадій Труханов провів зустріч з керівниками одеських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Йшлося про підготовку до надзвичайних ситуацій у зимовий період.

Про це повідомив муніципальний департамент інформації.

На зустрічі наголошувалось, що в умовах, коли ворог регулярно обстрілює українську критичну інфраструктуру, Одеса має бути готова до життя в умовах обмеженого постачання ресурсів. Міський голова зазначив, що наразі вже визначений 141 об'єкт для облаштування стаціонарних пунктів обігріву громадян.

По-перше, традиційно у всіх районах міста будуть розгорнуті намети. Соціальні працівники та волонтери працюватимуть з людьми без визначеного місця проживання. Для надання допомоги цій категорії людей в Одесі працює два Центри реінтеграції – на Балтській дорозі та на вул. Ціолковського, які забезпечені всім необхідним для розміщення та тимчасового проживання.

По-друге, людей прийматимуть 67 комунальних укриттів – не тільки під час повітряної тривоги, але й для тимчасового розміщення. В мерії запевняють, що всі ці об’єкти приведені до ладу, забезпечені водою, електрикою та каналізацією, а також лавами та стільцями, обладнані Інтернетом. У наявності є 80 генераторів, які будуть використовуватися в об’єктах цивільного захисту за необхідністю. Наразі організована робота щодо закупівлі теплових конвекторів.

По-третє, для розміщення та обігріву людей підготовлені 68 закладів освіти. Тут є запаси їжі та води, медикаменти, теплий одяг.

До того ж з початку повномасштабного вторгнення місто постійно підтримує запас продуктів довготривалого зберігання. Сьогодні ще існує потреба в достатньої кількості генераторів, проводиться централізована закупівля булер’янів. «Міськзелентрестом» вже заготовлено 400 кубічних метрів дров. Процес триває.

Крім того, є домовленості щодо встановлення на залізничних вузлах плацкартних вагонів для забезпечення обігріву. Наразі визначаються кількість вагонів та місця їх розташування.

«Але ж за прикладами інших українських міст ми всі розуміємо, що цього може бути недостатньо. В умовах регулярних ракетних обстрілів кожна багатоповерхівка має бути готовою до надзвичайних ситуацій – підготувати приміщення, закупити генератори та булер’яни, облаштувати на прибудинкових територіях місця для приготування та розігріву їжі . Дай Бог, щоб нам все це не знадобилося, але ми повинні бути готовими до будь-якого розвитку подій», – звернувся Геннадій Труханов до керівників ОСББ.

Мер Одеси доручив керівникам районних адміністрацій міста підтримувати зв'язок з керівниками ОСББ, а також провести переговори з державними та приватними установами щодо облаштування пунктів обігріву.

З представленою на зустрічі презентацією можна ознайомитись на Офіційному сайті Одеси.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300