25.02.2022 | Чрезвычайная ситуация

Загинули українські прикордонники – захисники острова Зміїний

Захисники острова Зміїний – 13 прикордонників – загинули, боронячи Україну. Всім їм буде присвоєно звання Герой України – посмертно. Про це повідомив сьогодні Президент Володимир Зеленський.

Острів Зміїний. Архівне фото

Острів Зміїний. Архівне фото

Він також проінформував, що за перший день повномасштабного вторгнення РФ Україна, за попередніми даними, втратила 137 захисників, 316 були поранені.

Нагадаємо, раніше Державна прикордонна служба повідомила, що в районі українського острова знаходяться кораблі Чорноморського флоту Росії «Москва» та «Василь Биков». Після обстрілу російськими окупантами Зміїного з корабельних озброєнь та бойової авіації інфраструктура на острові була зруйнована (не залишилось жодної вцілілої будівлі), а зв'язок з його оборонцями – втрачено.

«За наявною інформацією, острів Зміїний захоплено. Нагадаємо, ворог сьогодні неодноразово марно намагався залякати українських захисників на острові вимогами здатися. Прикордонники та ЗСУ мужньо тримали оборону», – йдеться в повідомленні Держприкордонслужба.

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив в Telegram-каналі : «Російський корабель пропонує гарнізону острова Зміїний здатися. Був посланий на... Далі розпочався ракетно-артилерійський удар. 13 українських прикордонників загинули... Вічна слава Героям! Ганьба і смерть російським окупантам!»

Зміїний – острів в Чорному морі, розташований за 30 км від берега Одеської області. До 2002 року був закритою територією, на якій розміщалися лише військові. 2006-го отримав і «цивільний» статус – селища Біле Килійського району. На шельфі Зміїного відкрито поклади нафти й газу.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300