05.10.2019 | Культура

В Одесі відкрився Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT

Дощ в Одесі вніс деякі корективи в плани організаторів VІ Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, але не став йому на заваді. В цілому перший день роботи фестивалю вийшов насиченим на події.

Зранку у п’ятницю в кінотеатрі «Планета Кіно» відбулися перегляди кількох серій із анімаційного циклу «Мишко та Місячна Дзвінка» (автор сценарію Наталя Гузєєва, режисер Людмила Ткачикова). Тим часом у дитячому центрі «Молода гвардія» (відповідно до незмінної концепції кінофестивалю «Розважаючи – розвивати») тривало навчання.

Журналіст, директор інформаційного агентства «Вікна-Одеса» Євген Волокін провів майстер-клас з репортажної фотозйомки, після чого слухачі отримали бейджі з надписом «преса» та пішли відпрацьовувати теоретичні засади на практиці. Знімати довелося майстер-клас з акторської майстерності. Його проводила режисера та очільниця театральної студії з Одеси Надія Рибакова.

Місцем урочистої церемонії відкриття дводенного кінофестивалю NEXT став кіноконцертний комплекс «Молодої гвардії». Перш за все, зі сцени привітали засновницю та рушійну силу кінофоруму – Ольгу Щербакову, яка напередодні відсвяткувала день народження.

Ще один беззмінний герой міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT – актор, продюсер, режисер, письменник Віктор Андрієнко. Його теж можна привітати: цьогоріч метру вітчизняного кіно виповнилося 60 років, він отримав звання заслуженого артиста України, а у вересні як режисер розпочав зйомки нової пригодницької стрічки «Легенди Чарівнолісся».

Учасниками VІ Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT у секції «Діти – дітям. Аматорське кіно» є юні творці з Харкова, Маріуполя, Кропивницького, Одеси, Львова, Полтави, Сум, Києва, Луганська, Херсону. Загалом у цьому конкурсі змагаються 38 аматорських фільмів. Вперше в історії фестивалю на переможця чекає грошова винагорода – 5 тисяч гривень.

Оцінюють фільми та обирають найкращі, як і раніше, два склади журі. Професійне працює під головуванням Віктора Андрієнка. Дитяче очолює юна одеситка Аріша Ромашкова. «Часто вибір дітей та дорослих не збігається», – зауважив Віктор Андрієнко в розмові з кореспондентом агентства «Вікна-Одеса».

Після урочистої церемонії обидва журі приступили до перегляду фільмів – незалежно один від одного.

А на учасників тим часом чекало ще одне цікаве знайомство – із громадським проектом «Жовтий автобус». Зустріч у залі Одеської кіностудії, яка надає партнерську підтримку фестивалю NEXT, провела виконавчий директор проекту Яна Южаніна. Допомагав їй Даніїл Прудкогляд, випускник табору операторської майстерності – одного з проектів «Жовтого автобусу». До того ж Даніїл входить до складу дитячого журі VI фестивалю NEXT.

Проект «Жовтий автобус», що існує вже кілька років, орієнтований на творчу освіту дітей з підконтрольних Україні територій у Донецькій та Луганській областях та тих, хто переїхав з тимчасово окупованих населених пунктів на Донбасі, з Криму тощо в інші регіони України.

Задля цього «Жовтий автобус» збирає команду професіоналів у галузі кіно та медіа і влаштовує для дітей та підлітків від 12 до 17-ти років майстер-класи, інтерактиви та літні кінотабори по всій країни. Нині проект працює в трьох напрямках: кіно, анімація, журналістика.

Свою першу експедицію «Жовтий автобус» здійснив у 2016 році. З того часу його вихованцями стали понад 4 тисяч підлітків. У чотирьох містах на Сході – Авдіївці, Попасній, Миколаївці та Красногорівці – творчі майстерні «Жовтого автобусу» працюють донині.

На ІІІ Міжнародному кінофестивалі NEXT проект «Жовтий автобус» було нагороджено почесним дипломом . Під час нинішнього кінофесту «Жовтий автобус» представить кілька кіноробіт, створених упродовж нещодавніх експедицій країною та під час творчих таборів.

Сьогодні в «Молодій гвардії» відбудуться наступні майстер-класи, а потім нагородять переможців. До речі, найкращі світлини, зроблені на попередніх фестивалях NEXT Євгеном Волокіним, в ці дні можна побачити в холі кіноконцертного комплексу. Відібрати найвдаліші, каже автор, було нелегко, адже кожен дитячий фестиваль – безліч подій, емоцій, вражень.

Фото Євгена Волокіна.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300