27.03.2025

На узбережжі Одеси зафіксували викид залишків нафтопродуктів

На узбережжі Одеси було зафіксовано частковий викид залишків нафтопродуктів. Про це йшлося на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

✔️Інцидент може бути пов’язаний із масштабною екологічною катастрофою, спричиненою затопленням російських нафтових танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року. Тоді до Чорного моря потрапило понад 4 тис. тонн мазуту. 

✔️Спеціалісти КП «Узбережжя» разом із працівниками підприємств, які працюють на узбережжі, зібрали залишки нафтопродуктів. Міська рятувально-водолазна служба провела підводне обстеження прибережної зони акваторії Одеської затоки. Залишків мазуту не виявлено, повідомили сьогодні в мерії.  

Комісією ТЕБ і НС визначено превентивні та попереджувальні заходи з метою ліквідації ймовірного забруднення. 

✔️Крім того, напередодні оздоровчого сезону комісія затвердила заходи щодо підготовки пляжів Одеси для відвідування мешканцями та гостями міста. Зокрема, йшлося про організацію роботи рятувальних постів, наявність укриттів поблизу та гучномовців. 

✔️Також з метою підвищення пожежної безпеки в літній період на засіданні ТЕБ і НС визначили додаткові заходи задля попередження пожеж, встановлення пожежних гідрантів та функціонування пожежних водоймищ.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...