25.03.2025
Одеські поліцейські затримали трьох організаторів незаконного переправлення через кордон
В Одесі затримали трьох підозрюваних в організації незаконного переправлення чоловіків через державний кордон України. Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.
Поліцейські встановили, що пошуком бажаючих нелегально виїхати з України займався 34-річний водій таксі. Під час поїздки він познайомився з «клієнтом», якому повідомив, що за 12 тис. доларів разом зі своїми товаришами зможе організувати для нього безперешкодну втечу до невизнаного Придністровʼя, Молдови або Румунії поза межами пунктів пропуску. Крім цього, зловмисник обіцяв, що на території іноземної держави одесита обов’язково зустрінуть «його» люди.
Погодившись на умови, військовозобов’язаний обрав з-поміж запропонованих варіантів Придністровʼя, і за декілька днів сплатив таксисту завдаток у розмірі 1 тис. доларів. Решту, 11 тис. доларів, він мав передати іншим організаторам трансферу – чоловікам 42-х та 44-х років, які повинні були безпосередньо довезти його автівкою до кордону та показати піший маршрут в обхід пунктів пропуску.
Втім, довести злочинну схему до кінця зловмисникам завадили правоохоронці. Поліцейські затримали двох ділків «на гарячому», щойно «клієнт» сів в їхнє авто і передав другий транш обумовленої суми, а третього – за місцем мешкання.
В якості речових доказів слідчі вилучили у правопорушників незаконно здобуті гроші, мобільні телефони з інформацією, що має інтерес для слідства, та автомобілі, на яких вони пересувались.
Всі троє фігурантів були затримані правоохоронцями за силової підтримки спецпідрозділу поліції КОРД. Їм повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.
Максимальне покарання, яке загрожує підозрюваним, – девʼять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією майна.
Усім підозрюваним суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави: таксисту – в розмірі 1 млн 59 тис. 800 грн, а його спільникам – в 900 тис. 400 грн.
Слідство триває під процесуальним керівництвом Київської окружної прокуратури Одеси.
Фото Головного управління Нацполіції в Одеській області.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю