25.03.2025
Зниклу безвісти юну дівчину з Одеси знайшли мертвою на Львівщині
16-річну Анастасію Парфенову, яку розшукували як безвісти зниклу, знайшли мертвою на Львівщині. Про це повідомили сьогодні в Головному управлінні Нацполіції в Одеській області.
За попередньою інформацією судово-медичного експерта, ознаки насильницької смерті відсутні. У рамках розслідування тіло скеровано на експертизу для встановлення остаточної причини смерті. Слідчі дії тривають.
В повідомленні зазначається, що дівчина зникла з дому в Одесі ще 13 березня. Інформацію ж про це поліція отримала від її матері вночі 22 березня. За даним фактом одеські поліцейські розпочали провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України та орієнтували на її розшук особовий склад поліції і громадськість.
Поліцейські закликають батьків та осіб, які їх замінюють: аби уникнути трагічних випадків з дітьми, не гайте часу на самостійні пошуки, а в разі зникнення дітей одразу ж звертайтесь по допомогу до територіального підрозділу поліції або ж телефонуйте на спецлінію «102».
Якомога більше інформації про зниклу дитину, її зовнішні ознаки, номер мобільного телефону, ймовірне місцеперебування та опис одягу допоможуть правоохоронцям у розшуку безвісти зниклих малолітніх та неповнолітніх дітей. Памʼятайте, безпека дітей у ваших руках!
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю