08.10.2024
Теплопостачання Одеси: місто отримало чотири сучасні енергоефективні насоси
До Одеси надійшло чотири насоси потужністю 200 кВт кожен. Наразі обладнання встановлюють на одному з об'єктів комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси».
Він обслуговує понад 100 тис. споживачів та більше ніж 420 адміністративних будівель, зокрема медичні, освітні, культурні та релігійні заклади.
Про це повідомили сьогодні в Одеській мерії.
«Для теплопостачання міста це дуже важливе устаткування. При менших енерговитратах воно допоможе забезпечити тепловою енергією споживачів центральної частини Одеси. Зменшення споживання особливо важливе у періоди відключень від центрального електропостачання та роботи генераторів», – цитує мера Геннадія Труханова
Як зазначила заступниця міського голови Ганна Позднякова, старі насоси працювали тут понад 55 років, фізично зношені та морально застаріли.
«Наші тепловики отримали нове насосне обладнання від італійської компанії Saer завдяки фінансуванню посольства Швейцарії в Україні. Чотири насоси потужністю 200 кВт кожен, оснащені двигунами Siemens, допоможуть значно підвищити енергоефективність в умовах постійних перебоїв з електропостачанням та дефіциту електроенергії», – написала Ганна Позднякова на своїй
Вона також зазначила, що, за попередніми підрахунками, заміна обладнання дозволить зекономити щонайменше 30 кВт електроенергії на кожному агрегаті. Сумарно це дасть економію 230 400 кВт за опалювальний сезон, або 2,3 мільйона гривень. Обладнання має гарантію два роки, і важливо, що в Україні є офіційний сервіс для його обслуговування.
Фото, відео Одеської мерії.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю